Парламенту рекомендують зробити незворотнім процес виведення банків з ринку

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Парламенту підтримати «банківський» законопроект у другому читанні та в цілому. Про це інформує НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Цей проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (реєстраційний №2571-д) є однією з попередніх умов для нової програми співпраці України з МВФ.

Нацбанк виділяє кілька основних чинників, чому цей законопроект є важливим.

Він дозволить зробити невідворотнім процес виведення банків з ринку. Рішення НБУ про виведення банків не можна буде скасувати, а банк повернути до життя. Ліквідація банку продовжиться за будь-яких умов, а суди не зможуть підміняти собою Національний банк.

Власникам збанкрутілих банків буде надана можливість захистити свої права. У законі чітко визначено передумови та процедуру отримання компенсації. Власник банку може звернутися до суду і довести, що НБУ незаконно прийняв рішення про виведення банку, а потім довести, що йому нанесена шкода.

Для того, щоб процес був справедливим – буде арбітр у вигляді міжнародної аудиторської фірми, яка відповідатиме за правильність розрахунків компенсації.

НБУ сподівається на швидкий розгляд законопроекту у Верховній Раді. Від його ухвалення залежить не тільки здоров’я банківського сектору, а і в цілому фінансової системи України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: