Для банківських установ розширено доступ до фінансування

Національний банк збільшив строковість основних операцій з регулювання ліквідності банків, а саме операцій з надання кредитів рефінансування на щотижневих тендерах з 30 до 90 днів.

Як повідомляє прес-служба регулятора, перший тендер з подовженим строком рефінансування відбудеться 30 квітня 2020 року.

Розширено також перелік прийнятної застави для залучення банками таких кредитів рефінансування. Зокрема, до заставного пулу можуть бути включені корпоративні облігації, випущені під державні гарантії, та муніципальні облігації. Також ці папери можна буде використовувати для здійснення операцій репо з Національним банком. В обох випадках рішення щодо включення цих активів у заставний пул чи прийняття у якості предмета репо буде ухвалюватися окремим рішенням Правління Національного банку після проведення аналізу активів.

Такі зміни спрямовані, насамперед, на підтримку достатньої ліквідності в банківській системі в умовах карантинних обмежень, які негативно впливають на ділову активність і настрої бізнесу та громадян. Крім цього, разом із очікуваним запровадженням у травні довгострокового рефінансування на строк до 5 років вони сприятимуть підтримці реального сектору економіки.

«Останній місяць ми активно працювали над комплексом інструментів із підтримання економіки. За рахунок їх упровадження ми зможемо розширити для банків доступ до фінансування, яке вони зі свого боку зможуть спрямувати на кредитування реального сектору. Це має посилити стимулюючий ефект від зниження облікової ставки. Наша мета – спроможність банків допомогти економіці України якомога швидше «стати на ноги» після завершення карантинних обмежень», – зазначив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ.

Нові норми затверджені Постановою Правління НБУ №53 від 23 квітня 2020 року «Про внесення зміни до Положення про процентну політику Національного банку України» та Постановою Правління НБУ №54 від 23 квітня 2020 року «Про внесення змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи». Вони набули чинності з 27 квітня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: