НБУ збільшив строковість рефінансування банків із 30 до 90 днів

Наприкінці минулого тижня Національний банк провів тендер з підтримки ліквідності банків. Це перший тендер з подовженим строком рефінансування, йдеться у повідомленні на офіційній сторінці регулятора у Facebook

В умовах глобальної кризи НБУ збільшив строковість рефінансування із 30 до 90 днів, щоб банки могли ефективніше регулювати власну ліквідність та відчували себе впевненіше під час кредитування бізнесу та населенню.

Учасниками тендеру стали дев’ять банків, які отримали 6,9 млрд. грн. З них шість банків скористались можливістю взяти кредит на подовжений строк вище 30 днів. Загалом заборгованість платоспроможних банків за кредитами рефінансування перед НБУ з початку року не змінилась і складає 8,5 млрд. грн.

«Попри світову кризу, банківська система України почуває себе достатньо впевнено. Ліквідність банків на сьогодні становить понад 200 млрд. грн. в національної валюті та ще майже $8 млрд. в іноземній валюті. Водночас доступ до більш довгострокових інструментів підтримання ліквідності від НБУ буде спонукати банки до пожвавлення інвестування та кредитування, зокрема й інфраструктурних проектів», – зазначив Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ.

Він також нагадав, що у цю п’ятницю буде запущено ще один новий інструмент НБУ – довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років. Цей інструмент буде особливо актуальним для тих банків, які планують довгострокові інвестиції та кредити.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: