Як працюватиме накопичувальна система пенсійного забезпечення

Мінсоцполітики представило своє бачення моделі роботи обов’язкової накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

Як зазначається у повідомленні Міністерства, це питання розглядалось у ході засідання робочої групи при Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ. Були озвучені основні пропозиції від Мінсоцполітики, сторони роботодавців та профспілок щодо ключових параметрів обов’язкової накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

Зокрема, Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Тетяна САЛЬНІКОВА підкреслила, що для забезпечення мінімальних соціальних стандартів пенсійного забезпечення, коефіцієнту заміщення пенсіями втраченого заробітку не менше 40%, немає іншого шляху, ніж запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.

Також вона наголосила, що модель роботи системи має бути побудована на вже існуючих державних (ДФС та ПФУ) та приватних (НПФ, КУА, адміністратори, банки-зберігачі) інституціях, без створення монополістичних структур за рахунок коштів Державного бюджету, але з посиленням державного регулювання. Має бути забезпечено право людини вільно, без жодного тиску з боку роботодавців або інших суб’єктів, вибирати та в будь-який момент змінювати установу для своїх пенсійних накопичень. Безпека накопичень має гарантуватись законодавчо встановленими механізмами роботи системи.

У ході зустрічі були обговорені й інші питання, зокрема щодо розмірів внесків, потенційних учасників системи, посилення державного регулювання, захисту пенсійних накопичень тощо.

У результаті, було досягнуто домовленості опрацювати пропозиції робочої групи та прийняти узгоджене рішення по ключових позиціях щодо моделі роботи обов’язкової накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: