Нацбанк виявив підозрілі фінансові операції на суму 13,5 млрд. грн.

Національний банк у I кварталі 2020 року продовжував надавати правоохоронним органам відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність, інформує прес-служба НБУ.

Ці дані були отримані під час здійснення перевірок із питань фінансового моніторингу та дотримання вимог валютного законодавства.

Так, станом на 31 березня 2020 року до правоохоронних органів надіслано за результатами:

– перевірок з питань фінансового моніторингу – 6 листів з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів банків та небанківських фінансових установ на загальну суму понад 13,5 млрд. грн.;

– валютного нагляду – 3 листи про великомасштабні операції клієнтів банків щодо фінансових операцій на загальну суму близько $111,2 млн., 13,6 млн. євро.

Водночас упродовж I кварталу 2020 року надіслано два повідомлення про підозрілі фінансові операції до Національного антикорупційного бюро України.

Здебільшого надана правоохоронцям інформація стосувалася проведення клієнтами банків/небанківських фінансових установ фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, уникненням оподаткування тощо.

Слід нагадати, що за 2019 рік Національний банк направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 37 фінансових установ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: