НДУ вніс зміни до Регламенту уповноваженого на зберігання

Вони набирають чинності з 27 травня 2020 року, повідомляє прес-служба Національного депозитарію.            

Правлінням ПАТ «НДУ» було затверджено внесення змін до Регламенту уповноваженого на зберігання з метою приведення його у відповідність до вимог Положення про припинення депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 8.04.2014 р. №431 зі змінами, внесеними Рішенням НКЦПФР від 14.11.2019 р. №690.

За новими процедурами обслуговування власників рахунків, інформація про які передана Центральному депозитарію як уповноваженому на зберігання депозитарними установами/зберігачами, які припинили провадження депозитарної діяльності, здійснюється через обрані ними депозитарні установи.

Відтепер власнику не потрібно проходити процедуру ідентифікації та подавати документи до Центрального депозитарію, достатньо зробити це в обраній депозитарній установі.

«Внесення змін до Регламенту уповноваженого на зберігання є не тільки дієвим кроком до покращення та автоматизації послуг Центрального депозитарію, а й значно сприятиме створенню нових можливостей для розширення спектру послуг, що надаються учасниками ринку, – повідомляє Марина АДАМОВСЬКА, Член Правління НДУ.

Крім того, за умови відповідного звернення депозитарної установи, Центральним депозитарієм:

– буде надано інформацію про стан рахунку власника та здійснено переведення цінних паперів власника на його рахунок в обраній депозитарній установі;

– буде надано інформацію щодо суми коштів, на які власник має право, та здійснено їх переказ.

Такі нові процедури зручні та швидкі, оскільки депозитарні установи та Центральний депозитарій для обміну інформацією використовують електронний документообіг.

Більш детально – у Регламенті уповноваженого на зберігання

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: