НКЦПФР проводитиме інтерв’ю з учасниками ринку

Це передбачено проектом нормативного акта, оприлюдненого регулятором.

Йдеться про проект Рішення НКЦПФР «Про затвердження порядку проведення перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення».

Документ розроблений на виконання пункту 14 розділу ІІ Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» та визначає механізм здійснення Комісією перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення шляхом проведення виїзних комплексних та тематичних перевірок (інспекцій).

Проектом, зокрема, передбачається, що комплексні та тематичні перевірки здійснюються на підставі системи оцінки ризику.

Крім зазначеної підстави, Комісія має право розглядати питання щодо проведення тематичних перевірок за наявності інших підстав, які визначені Порядком.

Проектом рішення вводиться поняття «інтерв’ю» – як метод збору інформації під час здійснення перевірки у формі бесіди (розмови) з фіксацією питань і відповідей.

За результатом виїзної перевірки інспекційна група складає Звіт перевірки, що має містити інформацію щодо результатів перевірки (висновки інспекційної групи, недоліки, які мають вплив на діяльність суб’єкта перевірки, виявленні порушення).

Також проектом визначається механізм надання за результатами перевірки суб’єкту перевірки Рекомендаційного листа. Після його отримання Рекомендаційний лист суб’єкт перевірки повинен повідомити Комісію про врахування рекомендацій та/або надати план заходів щодо врахування рекомендацій із визначенням дій та строків виконання рекомендацій.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження порядку проведення перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: