Нові безготівкові технології швидко розвиваються

Онлайн-транзакції, мобільні платежі, безконтактна оплата назавжди змінили повсякденні платіжні звички. І прогрес не зупинився, тож нові безготівкові технології розвиватимуться ще швидше. Про ці та інші тенденції на світовому платіжному ринку йшлося під час вебінару Інституту CFA, участь в якому взяло майже 400 слухачів зі всього світу, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

На думку Директора Департаменту стратегії та розвитку НБУ Сергія КАРПЕНКА, подальший розвиток безготівкового платіжного ландшафту в Україні нерозривно пов’язаний зі створенням сталої Fintech-екосистеми. Для цього Національний банк працює над створенням масштабного покрокового плану – Стратегії розвитку фінтеху в Україні 2025. Ключовими дієвими елементами стратегії стануть:

– розробка та впровадження концепту повноцінної регуляторної «пісочниці» для швидкого тестування інноваційних проектів;

– запуск академічної бази з фокусом на відкритому банкінгу – міні-програми MBA «Цифрові фінанси 4.0».

Він також додав, що реалізація Стратегії розвитку фінтеху в Україні 2025 значною мірою залежатиме від виконання пов’язаних діджитал-проектів, включаючи запровадження віддаленої ідентифікації та верифікації, імплементацію євродирективи PSD2, вдосконалення питань фінансового моніторингу та KYC-регуляцій, надання можливості здійснення миттєвих платежів із рахунку на рахунок у СЕП у форматі 24/7.

«Сьогодні на українському ринку фінансових технологій найрозвинутішими сферами є платіжні послуги та кредитування. Тому ми прагнемо приділити увагу цим напрямам і гармонійно розвивати інші, такі як страхування, управління рахунками, регтех, управління капіталом, децентралізовані рішення тощо», – пояснив Сергій Карпенко.

За його словами, серед очікуваних результатів від успішної реалізації Стратегії розвитку фінтеху в Україні 2025, зокрема, є такі:

– зростання частки безготівкових карткових операцій у загальній кількості операцій із платіжними картками – до 85%;

– зростання частки суб’єктів малого та середнього бізнесу, що надають можливість безготівкового розрахунку – до 70%;

– підвищення кількості інноваційних продуктів, протестованих у регуляторній «пісочниці» – до 16-20 на рік;

– зміцнення потенціалу Fintech-ринку та поява нових компаній у кожній ключовій фінтех-ніші;

– членство у Глобальній мережі фінансових інновацій (GFIN);

– підвищення фінансової грамотності українців.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: