В Україні необхідно розвивати класичний торговельний факторинг

У рамках підготовки до реалізації проекту «спліт» Національний банк за участю представників ринку фінансових послуг провів обговорення Білої книги «Майбутнє регулювання ринку факторингу». З 1 липня 2020 року НБУ здійснюватиме державне регулювання та нагляд за цим ринком.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» у Facebook.

Експерти Проекту надали НБУ свої рекомендації щодо вдосконалення регулювання факторингу в Україні. Зокрема, Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія ВІТКА зазначила: «Найбільша проблема факторингу в Україні – це те, що він асоціюється у нас з купівлею заборгованості та колекторською діяльністю, а класичний торговельний факторинг не розвинений. Тому нам треба зосереджувати зусилля саме на цьому, і наш Проект готовий над цим працювати».

Нацбанк наголошує, що факторинг є важливим сегментом фінансового сектору, який дає змогу розширити доступ до фінансових ресурсів компаніям, а відтак, може прискорити економічне зростання країни. Використання факторингу є швидким способом отримати фінансування, необхідне для безперервного здійснення господарської діяльності.

Протягом останніх років український ринок факторингу демонструє динамічне зростання. Так, вартість договорів факторингу останні три роки зростала темпами близько 30% рік до року. Національний банк не планує обмежувати чинну діяльність факторингових компаній із купівлі проблемних заборгованостей, хоча сприятиме відокремленню її від класичного факторингового ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: