Вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків зменшені

Парламент прийняв закон, який передбачає зменшення вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банку з 500 до 200 млн. грн.

Як інформує прес-служба НБУ, регулятор підтримує таке рішення Верховної Ради, ініціатором якого був Нацбанк.

Згідно із зазначеним законом (реєстраційний №3329-д), НБУ отримав право встановлювати для окремих банків та юридичних осіб, які мають намір здійснювати банківську діяльність, диференційований мінімальний розмір статутного капіталу, але не нижче 200 млн. грн.

Чинні на сьогодні норми законодавства вимагали від банків поступового збільшення розміру статутного капіталу до 500 млн. грн. до 11 липня 2024 року. У листопаді 2019 року Національний банк прийняв рішення перенести з 11 липня 2020 року до 1 січня 2021 року термін приведення банками розміру статутного та регулятивного капіталу з 200 до 300 млн. грн. Після ухвалення закону Національним банком будуть внесені відповідні зміни до нормативно-правових актів.

«Сьогодні банківська система є достатньо капіталізованою. Банки з запасом перевиконують норматив достатності регулятивного капіталу (Н2) – 19,29% на 1 квітня за нормативного значення 10%. Відповідно значної потреби у підвищенні мінімального розміру статутного капіталу банків немає. Національний банк продовжує комплексний перехід до ризик-орієнтованого нагляду та має достатні повноваження гнучко реагувати на проблематику конкретних установ. До того ж, це ще один крок назустріч банкам у період кризових явищ​. Крім цього, раніше Національний банк відтермінував вимогу дотримання банками буферу запасу (консервації) капіталу та буферу системної важливості», – зазначила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

Національний банк також підтримує рішення Парламенту продовжити дію закону «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків» із 1 серпня 2020 року до 1 серпня 2024 року.

Цей закон дозволяє банкам:

– проводити реорганізацію шляхом приєднання за спрощеною процедурою, строк якої складає в середньому три-чотири місяці (цим механізмом вже скористалися 4 банки);

– застосовувати спрощену процедуру капіталізації, яку можна проводити в значно коротші строки (цим механізмом вже скористалися 15 банків);

– припиняти банківську діяльність за власною ініціативою без ліквідації юридичної особи (цією процедурою скористалися 7 банків).

«Спрощена процедура реорганізації та капіталізації банків показала свою дієвість в останні три роки. Значна частина банків вже скористалася спрощеними механізмами, і ми впевнені, що ще скористаються. Крім цього, закон дозволяє банкам добровільно здати банківську ліцензію без ліквідації, розрахувавшись із вкладниками. Ця процедура зменшує кількість банкрутств на ринку та дає можливість власникам банків цивілізовано вийти з ринку, якщо вони не можуть підтримувати банк надалі. Ми очікуємо продовження консолідації банківського сектору та продовження процесів злиття й поглинань», – зауважив Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: