Як ТОВ-емітенти цінних паперів дистанційно проводитимуть загальні збори

НКЦПФР оприлюднила проект Рішення «Про затвердження Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів учасників товариств, які є емітентами цінних паперів».

Документ розроблено відповідно до законів «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Законом України від №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19)» внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», що стосуються встановлення Комісією Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів учасників товариств, які є емітентами цінних паперів, у зв’язку із здійсненням заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.

За структурою проект Тимчасового порядку складається з двох розділів та передбачає можливість проведення відповідно до вимог, встановлених цим Тимчасовим порядком:

1) річних загальних зборів учасників за результатами 2019 фінансового року;

2) позачергові загальні збори учасників у випадках їх скликання.

При цьому, необхідно заначити, що частинами першою та другою статті 31 Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» визначено, що загальні збори учасників скликаються у випадках, передбачених цим Законом або статутом товариства, а також:

1) з ініціативи виконавчого органу товариства;

2) на вимогу наглядової ради товариства;

3) на вимогу учасника або учасників товариства, які на день подання вимоги в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу товариства.

Річні загальні збори учасників скликаються протягом шести місяців наступного за звітним року, якщо інше не встановлено законом.

Частиною третьою статі 33 зазначеного Закону визначено, що загальні збори учасників передбачають спільну присутність учасників товариства в одному місці для обговорення питань порядку денного або можуть проводитися у режимі відеоконференції, що дозволяє бачити та чути всіх учасників загальних зборів учасників одночасно.

Крім того, нормами статті 36 Закону встановлено особливості прийняття рішень загальних зборів учасників шляхом опитування.

Отже, проектом Тимчасового порядку пропонується вирішити питання проведення загальних зборів учасників товариств, які є емітентами цінних паперів, під час дії обмежувальних заходів, передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, шляхом перенесення дати проведення загальних зборів або проведення загальних зборів дистанційно (у режимі відеоконференції, що дозволяє бачити та чути всіх учасників загальних зборів або їх представників одночасно відповідно до частини третьої статті 33 Закону, або шляхом опитування відповідно до статті 36 Закону).

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів учасників товариств, які є емітентами цінних паперів»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: