Центральний депозитарій запустив новий сервіс «Кабінет Зборів»

Новий сервіс НДУ для дистанційного проведення загальних зборів уже доступний для клієнтів, інформує прес-служба Національного депозитарію.

Зокрема, 13 травня відбувся запуск нового сервісу Центрального депозитарію «Кабінет Зборів», який створено для забезпечення можливості дистанційного проведення загальних зборів. Відтепер акціонерні товариства та корпоративні інвестиційні фонди матимуть змогу скористатися сучасною та надійною послугою для проведення річних і позачергових загальних зборів, не порушуючи встановлених Кабінетом Міністрів України правил карантину.

Як зазначалося раніше, команда Центрального депозитарію розпочала роботу над розробкою нового сервісу «Кабінет Зборів» ще на початку квітня. Створений на базі web-сервісу «Кабінет Клієнта» як додаткова послуга та інтегрований з програмним забезпеченням DEPEND, новий сервіс гарантує зручність у використанні та високий рівень захисту інформації.

Умови та порядок надання послуг із дистанційного проведення загальних зборів регламентовано внутрішніми документами Центрального депозитарію. Зокрема, затвердженими Правлінням ПАТ «НДУ» змінами до Регламенту провадження депозитарної діяльності Центрального депозитарію, що набувають чинності з 18 травня 2020 року.

Відтак, з 13 травня відкрито доступ до нового сервісу «Кабінет Зборів» для клієнтів ЦД, які можуть попередньо ознайомитись з функціоналом сервісу, та вже з 18 травня клієнти зможуть скористатися послугою із дистанційного проведення загальних зборів, уклавши з ЦД окремий договір.

Отже, клієнтам ЦД при використанні послуги з дистанційного проведення загальних зборів слід звернути увагу на таке:

– послуга надається на підставі попередньо укладеного з ЦД договору про надання послуг із дистанційного проведення загальних зборів;

– всі документи формуються в електронному вигляді та засвідчуються надійними засобами КЕП (кваліфікований електронний підпис);

– КЕП прирівнюється до власноручного підпису, а електронний документ набуває юридичної сили;

– доступ до сервісу «Кабінет Зборів» мають особи, уповноважені взаємодіяти з Центральним депозитарієм при проведенні загальних зборів на підставі рішення Наглядової ради;

– особами, уповноваженими взаємодіяти з Центральним депозитарієм при проведенні загальних зборів на підставі рішення Наглядової ради, можуть бути представники депозитарної установи, з якою емітентом укладено відповідний договір.

Не зважаючи на стислі строки, які були відведені на реалізацію, команда Центрального депозитарію в найкоротший термін розробила і запровадила новий сервіс для клієнтів, який забезпечує проведення загальних зборів із застосуванням дистанційного голосування.

Ще наприкінці квітня спеціалістами Центрального депозитарію був проведений навчальний вебінар з детальним висвітлення всіх аспектів роботи нового сервісу. До тестування були залучені декілька емітентів та депозитарних установ, що мають досвід проведення загальних зборів емітентів. Тестове середовище в подальшому залишиться у вільному доступі для всіх бажаючих більш детально ознайомитись з процесом роботи нового сервісу Центрального депозитарію.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: