Ломбарди потребують оновленого та вдосконаленого врегулювання

Національний банк провів онлайн-обговорення Білої книги «Майбутнє регулювання діяльності ломбардів» з представниками профільних асоціацій та зацікавлених осіб. Про це повідомляється на офіційній сторінці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» у Facebook.

Ця Біла книга є п’ятим із шести запланованих секторальних документів, в яких НБУ як майбутній регулятор ринків небанківських фінансових послуг (з 1 липня цього року) описує поточний стан ринків, їхні проблеми та заплановані зміни в регулюванні. Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» брав участь у розробці Білої книги та надавав НБУ пропозиції з регулювання.

«Ломбарди є одними з найстаріших фінансових установ у світі і, зокрема, в Україні. Але це не означає, що цей сектор є застарілим, що його час минув. Ломбарди мають свою нішу на українському ринку, мають своїх клієнтів, свої продукти, адаптовані під потреби клієнтів. Тож для розвитку цього сектору, захисту клієнтів, їхнього майна, а також захисту працівників ломбардів цей сектор потребує оновленого та вдосконаленого врегулювання. Концепція, запропонована НБУ в Білій книзі, включає запровадження ризик-орієнтованого підходу до нагляду, посилення захисту прав споживачів ломбардних послуг, встановлення гнучкіших вимог щодо безпеки у ломбардах та інші важливі кроки», – зазначила у ході онлайн-обговорення Керівник юридичного департаменту Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Тетяна ГРИЩЕНКО.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: