Активи неплатоспроможних банків продаватимуть швидше

ФГВФО запровадив пілотний проект щодо реалізації активів неплатоспроможних банків, у рамках якого буде апробовано новий підхід до їх продажу.

Так, за даними прес-служби Фонду, початкова ціна лотів на перші торги встановлюватиметься за балансовою вартістю (за умови, що вона не менша оціночної), а самі активи безперервно перевиставлятимуться на торги доти, поки не будуть продані.

Участь у «пілоті» візьмуть чотири банки – ПАТ КБ «Євробанк», ПУАТ «Фідобанк», ПАТ КБ «Хрещатик» та ПАТ «Укргазпромбанк». У трьох із них процес реалізації активів тільки починається. Перші лоти, які будуть виставлятися на аукціон за новою системою, уже пройшли передпродажну підготовку.

Проектом передбачено скорочення періодів між першими та наступними торгами. Так, за умовами «пілоту», повторні аукціони мають проводитися не пізніше 10 робочих днів після дати завершення попередніх відкритих торгів, що не відбулися. Та найголовніша новація – перевиставлення лотів відбуватиметься автоматично (без повторних розглядів та рішень виконавчої дирекції) до моменту продажу. Також передбачена можливість об’єднання лотів та продаж їх у складі пулів.

За процедурою, яка застосовується зараз, щоразу після того як ціна лоту у ході аукціонів знижується на 30% від початкової, актив має повторно виноситись на розгляд комітету та виконавчої дирекції Фонду для затвердження подальших умов продажу та початкової вартості реалізації.

«На все це потрібен час. Тож ми очікуємо, що реалізація пілотного проекту допоможе нам пришвидшити процес продажу активів. Стартова ціна буде максимальною – балансовою, або оціночною, якщо вона виявиться вищою. І далі вже попит на актив коригуватиме її. При цьому усі норми, у тому числі щодо тривалості періоду ознайомлення потенційних покупців із лотами, розкриття інформації, тощо – збережено», – повідомила директор Департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду Юлія Берещенко.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: