Ліцензія на переказ коштів видаватиметься в електронному вигляді

Національний банк запроваджує Електронний реєстр ліцензій на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, відбулися такі зміни:

– замість паперової форми ліцензія на переказ коштів стає електронною;

– унесення відповідного облікового запису до Реєстру стає фактом видачі заявнику ліцензії на переказ коштів. Заявник, за необхідності, у будь-який час зможе отримати витяг із Реєстру в паперовій формі;

– у зв’язку з переходом на електронну форму видачі ліцензії скасовуються послуги з переоформлення ліцензії на переказ коштів та видачі її дубліката.

Раніше отримані «паперові» ліцензії залишаються чинними, вони не потребують заміни, строк їх дії не обмежується. Відомості про існуючих учасників ринку автоматично включені до Реєстру. За потреби, вони завжди можуть безкоштовно отримати витяг із нового електронного Реєстру.

Також знижено документальне навантаження на учасників ринку платіжних послуг. У низці випадків у разі змін небанківська установа більше не повинна подавати до Національного банку для узгодження оновлену інформаційну довідку щодо умов та порядку надання послуг із переказу коштів.

Відповідні зміни до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків затверджені Постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 8 травня 2020 року №60, що набрала чинності з 16 травня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: