Стратегію розвитку фінансового сектору-2025 планується відкоригувати

Про це повідомляється на офіційній сторінці Національного банку України у Facebook.

Нещодавно НБУ провів зустріч у Zoom з представниками Мінекономіки, Мінцифри, фінансовими регуляторами, представниками страхового бізнесу і фінтех-компаній. Було обговорено хід виконання Стратегії та нові проекти, що мають дати поштовх розвитку фінансового ринку та економіки.

Основними висновками обговорення є такі.

Ринок страхування життя має отримати більше стимулів для розвитку. Зокрема, слід розглянути можливість передати страховикам функції, які зараз виконує Фонд соціального страхування. Це дасть змогу зберегти гарантії для робітників і водночас поліпшити якість надання їм послуг. Але й нагляд за страховиками слід поліпшити.

Кібербезпека – на часі. Необхідно приділити цьому питанню більше уваги в Cтратегії. Національний банк готовий очолити цей напрямок і працювати над впровадженням міжнародних стандартів кіберпезпеки у фінансовому секторі. Звісно, у діалозі з фінтех-компаніями.

Роботу над посиленням цифрової грамотності населення також треба врахувати у Стратегії і передбачити там нові проекти. За цим напрямом Національний банк буде активно співпрацювати з Мінцифрою. До речі, один такий спільний продукт вже існує – освітній серіал «Цифрові гроші» на порталі «Дія».

Необхідно скоординувати дії державних органів під час виконання Стратегії таким чином, щоб максимально наблизити український ринок фінансових послуг до отримання статусу внутрішнього ринку ЄС. При цьому треба попрацювати над розвитком широкосмугового доступу.

Відкриті державні реєстри – це одне з безумовних досягнень останніх років. Їх треба розвивати і надалі. У Стратегії слід врахувати амбіційну ціль полегшити доступ до усіх реєстрів фінансового ринку, зокрема впровадивши обмін інформацією через API.

У Стратегію планується додати ціль щодо запровадження так званого е-резидентства. Іншими словами, зробити так, щоб навіть громадянин іншої держави міг легко отримати адміністративну послугу або відкрити банківський рахунок в Україні.

Усі напрацювання НБУ направить до Комітету з фінансового розвитку при Раді з фінансової стабільності, після цього вони будуть офіційно додані до Стратегії-2025.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: