ФДМУ підбив підсумки діяльності ринку оцінки майна у 2019 році
|Станом на початок 2020 року в Україні було зареєстровано 2788 суб’єктів оціночної діяльності, які мали діючий сертифікат.
ОЦІНКА ДЕРЖМАЙНА
Згідно з даними звіту Фонду держмайна, протягом 2019 року спеціалістами Фонду та його регіональних відділень, за даними автоматизованої підсистеми (АПС) «Рецензент», прорецензовано та надано висновки щодо 6,5 тис. звітів про оцінку державного майна, складених суб’єктами оціночної діяльності. Для порівняння, за 2018 рік було прорецензовано та надано висновки щодо 6,9 тис. звітів про оцінку державного майна, складених суб’єктами оціночної діяльності.
ЄДИНА БАЗА
Протягом 2019 року в Єдиній базі даних звітів про оцінку було зареєстровано 247,9 тис. звітів та відмовлено у реєстрації 13,8 тис. звітів. При цьому нотаріусами було перевірено 294,9 тис. звітів.
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
З метою законодавчого врегулювання діяльності брокерів у сфері нерухомості, підвищення рівня якості надання брокерських послуг, забезпечення громадського та державного контролю за діяльністю суб’єктів господарювання у сфері нерухомості та брокерів Фонд розробив проект закону «Про брокерську діяльність у сфері нерухомості». Проектом пропонується запровадити правові підстави діяльності суб’єктів господарювання на ринку нерухомості, визначити вимоги до осіб, які мають право надавати брокерські послуги, права та відповідальність учасників ринку нерухомості, забезпечити захист інтересів замовників брокерських послуг у сфері нерухомості. Документ було направлено на погодження заінтересованим органам та на сьогодні доопрацьовується з урахування отриманих зауважень.
Задля приведення у відповідність до Закону «Про приватизацію державного і комунального майна», удосконалення організаційного забезпечення оцінки державного і комунального майна у випадках його приватизації, відчуження, прискорення процедури приватизації об’єктів державної та комунальної власності, забезпечення надходжень до Державного бюджету України від продажу об’єктів державної (комунальної) власності Фондом розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики оцінки майна», яким пропонується викласти Методику оцінки майна у новій редакції.
Оновлену Методику оцінки майна затверджено Постановою Кабінету Міністрів України віл 20 лютого 2019 року №224.
З метою забезпечення контролю за якістю звітів про оцінку, складених для випадків переоцінки активів державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більш ніж 50% акцій (часток) належить державі, Фондом підготовлено проект Постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання вдосконалення управління об’єктами державної власності». Документ погоджено із заінтересованими органами та направлено Міністерству юстиції України для проведення правової експертизи.
Також задля удосконалення процедури проведення стандартизованої оцінки пакетів акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), наказом Фонду від 23 грудня 2019 року №1456 затверджено Порядок визначення оціночної вартості пакетів акцій акціонерних товариств, що пропонуються для продажу на аукціоні, який визначає організаційні та методичні засади проведення оцінки пакетів акцій таких товариств.
З метою підвищення якості послуг з оцінки майна у випадках, передбачених Податковим кодексом України, підготовлено проект наказу Фонду «Про затвердження змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку». Цей проект наказу направлено на погодження заінтересованим органам.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: