Фонд гарантування стягуватиме борги за кордоном

ФГВФО іде в іноземні юрисдикції, щоб стягнути збитки, завдані кредиторам неплатоспроможних банків.

Зокрема, як повідомляє прес-служба ФГВФО, Фонд підписав перші договори щодо представництва інтересів Фонду та неплатоспроможних банків у судових процесах (кримінальних, цивільних, господарських) про відшкодування збитків, заподіяних таким банкам та їхнім кредиторам пов’язаними з банками особами (власниками, керівниками та/або іншими особами, визначеними частиною першою статті 52 Закону «Про банки і банківську діяльність») у закордонних юрисдикціях та за необхідності у юрисдикції України.

Підписання договорів стало успішним завершенням відкритих конкурсів, оголошених Фондом у середині листопада 2019 року щодо повернення активів ПАТ «Дельта Банк» та ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», виведених за кордон.

– 02.04.2020 р. підписано договір з компанією GATELEY Plc щодо закупівлі послуг з представництва інтересів Фонду та/або АТ «Банк «Фінанси та Кредит».

– 10.04.2020 р. підписано договір з компанією DWF Law щодо закупівлі послуг з представництва інтересів Фонду та/або АТ «Дельта Банк».

Завданням цих двох компаній Grant Thornton UK LLP та Kroll Assocíates U.K.Limited і буде вжиття всіх необхідних заходів, спрямованих на розшук та ідентифікацію активів, виведених за кордон власниками цих двох неплатоспроможних банків, а також встановлення їхніх активів, на які можна буде звертати стягнення (попередньо накладати всесвітній арешт) під час судових процесів за кордоном.

У кожному з двох конкурсів взяло участь 11 юридичних компаній, більшість з яких – іноземні з головними офісами у Лондоні.

Під час конкурсу мали місце випадки, коли окремі конкурсанти ігнорували наявність в них конфлікту інтересів, демонструючи тим самим відсутність доброчесності, низьку правову культуру та недотримання адвокатської етики. Усі конкурсанти, щодо яких були виявлені подібні ознаки, були відсіяні у процесі конкурсу. Переможцями стали компанії з потужною інфраструктурою та розвиненою судовою практикою, що мають багаторічний досвід успішного супроводження комплексних складних транскордонних спорів та розшуку активів.

Окремо слід зауважити, що на даному етапі українські компанії-посередники до участі у вказаних проектах не залучені, а організація спільної роботи та комунікація повністю забезпечується працівниками Фонду гарантування.

ФГВФО розраховує, що інтерес провідних юридичних компаній з бездоганною діловою репутацією та світовим ім’ям до нових конкурсів за напрямом пошуку активів та стягнення шкоди посилюватиметься, і в результаті – вкладники та кредитори неплатоспроможних банків отримають реальну можливість на компенсацію втрачених ними активів через дії пов’язаних осіб таких банків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: