Небанківський фінсектор має отримати імпульс для свого розвитку

Днями Національний банк провів онлайн-обговорення Білої книги «Майбутнє регулювання небанківського лізингу» з представниками ринку лізингу та зацікавлених осіб. Про це йдеться на офіційній сторінці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» у Facebook.

Це останній із шести запланованих секторальних документів, в яких НБУ як майбутній регулятор ринків небанківських фінансових послуг описує поточний стан ринків, їх проблеми та заплановані зміни в регулюванні. Проект USAID брав участь у розробці Білої книги та надавав НБУ пропозиції з регулювання.

«Нам було важливо, щоб під час переходу регулювання до НБУ, в рамках реалізації спліта, небанківські ринки отримали подальший імпульс для свого розвитку при збалансованому ризик-орієнтованому регулюванні. Одними з новел Білої книги є отримання статусу фінансових компаній, що стало можливим через уніфікацію принципів нагляду та вимог до ліцензування, спрощений доступ на ринок, ризик-орієнтований підхід для нагляду.

Звісно, над розвитком ринку потрібно й надалі працювати. Це стосується і розширення джерел фінансування, запровадження прискореної амортизації лізингових активів, формування якісної звітності для зростання довіри кредиторів до лізингодавців. Проект готовий підтримувати Національний банк у процесі переходу і становлення збалансованого регулювання», – зазначив під час онлайн-обговорення Керівник напряму розвитку небанківського фінансового ринку Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Володимир КУЗЬО.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: