Вартість фіктивних цінних паперів в активах ІСІ має бути нульовою

Компанії з управління активами повинні уцінити фіктивні цінні папери до нульової вартості, інформує прес-служба НКЦПФР.

Комісія повідомляє, що 26 травня 2020 року набрали чинності зміни до Положення про порядок визначення вартості чистих активів інститутів спільного інвестування (ІСІ).

Документ дає визначення ознакам, що свідчать про зменшення корисності активу, у тому числі цінних паперів, які входять до складу активів ІСІ, а саме:

– зупинення обігу цінних паперів, крім випадку зупинення обігу цінних паперів у процесі здійснення корпоративних операцій емітента;

– зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку на підставі Рішення НКЦПФР, крім випадку прийняття такого Рішення на вимогу уповноваженого законом державного органу або його посадовою особою;

– заборона торгівлі цінними паперами на підставі Рішення НКЦПФР;

– невиконання емітентом боргових цінних паперів у терміни та строки, встановлені рішенням про емісію/проспектом цінних паперів, своїх зобов’язань (невиплата доходу за цінними паперами, непогашення цінних паперів, у тому числі невиплата частини чи повної номінальної вартості цінних паперів);

– порушення справи про банкрутство емітента цінних паперів або господарського товариства (боржника ІСІ).

Важливо, що в разі виникнення щодо певного активу ІСІ вищезгаданих ознак компанія з управління активами повинна здійснити переоцінку такого активу.

Цінні папери протягом трьох робочих днів з дати оприлюднення відповідного Рішення Комісії підлягають уцінці до нульової вартості.

«Цими змінами ми ставимо крапку в питанні скільки коштують фіктивні цінні папери, торгівлю якими ми зупиняли. Реальна вартість багатьох таких активів з портфелів фондів – нуль. Потрібно визнати це і зафіксувати при переоцінці», – прокоментував Член НКЦПФР Олександр ПАНЧЕНКО.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: