В Україні впроваджується практика дистанційного проведення загальних зборів акціонерів

Введення карантину внесло корективи в усі сфери бізнесу. Зокрема, воно припало на час запланованого проведення загальних зборів акціонерів більшості компаній, керівництво яких зіткнулося з проблемою, як бути в такій ситуації. Про це зазначається у прес-релізі ПАКУ.

НКЦПФР виступила з ініціативою зміни порядку проведення зборів в період карантину і підключила до цієї роботи Національний депозитарій України, оскільки це єдиний інститут, який міг технологічно провести ці зміни на розширених потужностях після зміни базового програмного забезпечення депозитарного обліку Depend в Україні.

На черговому вебінарі з циклу «Інформаційне забезпечення фахівця корпоративного управління» Член Правління НДУ Марина АДАМОВСЬКА поділилася з учасниками заходу напрацюваннями НДУ щодо послуг, які може отримати емітент, пов’язаних зі скликанням та дистанційним проведенням загальних зборів акціонерів.

НДУ провів численні комунікації з ринком, Комісією та іншими зацікавленими особами в збереженні чутливої інформації в процесі підготовки і проведення загальних зборів акціонерів, щоб реалізація ініціативи НКЦПФР стала можливою. НДУ вже має досвід проведення таких зборів. І хоча клієнтів ще не багато, методологія процесу, мозковий штурм і наявний досвід дозволяють стверджувати, що процес проведення дистанційних зборів – це добра нагода провести репетицію перед запровадженням в Україні практики електронного голосування.

Даний сервіс створювався для емітента з метою скорочення паперового документообігу між емітентом та депозитарієм і, головне, для збільшення швидкості обслуговування клієнтів депозитарію. Марина Адамовська зазначила, що це процес, в якому враховані не лише особливості роботи з особливо чутливою інформацією підготовки і проведення загальних зборів акціонерів у віддаленому режимі, а й збереження балансу інтересів всіх учасників процесу: акціонерів, їх представників, депозитарної установи, центрального депозитарію, емітентів і розпорядників по зборах.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: