Ринок небанківського фінансового лізингу зростає четвертий рік поспіль

За результатами 2019 року зростання нового бізнесу становило  18% і в грошовому виразі його обсяг сягнув  26 млрд. грн.

ЛІЗИНГОВИЙ ПОРТФЕЛЬ

Як зазначається у прес-релізі Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців», останні три роки темпи зростання ринку небанківського лізингу значно випереджають темпи зростання економіки України загалом, що робить його рушієм економічного росту і оздоровлення країни.

Лізинговий портфель компаній (без банків) за результатами 2019 року збільшився на 15% і досягнув 29 млрд. грн., небанківські установи забезпечили 77% всіх послуг фінансового лізингу на ринку, і репрезентують 74% від національного лізингового портфелю.

ПРИЧИНИ ЗРОСТАННЯ

Серед причин, що стоять за сталим зростанням ринку в 2019 році, є такі:

– макроекономічна стабілізація у країні і стале зростання ВВП України, що дозволило відновитись попиту на лізингові послуги;

– збільшення фінансування лізингових послуг за рахунок банківського кредиту, що стимулювало розвиток пропозиції;

– фінансування лізингових компаній за рахунок коштів МФО, що розширило ресурси компаній і підвищило довіру до їх діяльності;

– фінансування лізингових операцій шляхом випуску цінних паперів, що дозволило розширити ресурсну базу компаній;

– дерегуляція ринку з боку Нацкомфінопслуг, яка зменшила бар’єри входу в ринок і сприяла притоку інвестицій і підвищенню ділової активності.

ПРОГНОЗ РИНКУ

Поточна криза не дозволяє очікувати зростання ринку в 2020 році. За оптимістичним сценарієм розвитку подій (цьогорічне падіння ВВП України на 4%) можна очікувати й деякого падіння ринку небанківського лізингу в 2020 році порівняно з попереднім роком.

Але вже в 2021 році слід очікувати поступового зростання, а вже в 2022 році ринок випередить рівень 2019 року і зросте на 49%.

ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК РИНКУ

Ступінь спаду на ринку в 2020 році і його подальший розвиток здебільшого залежить від:

– антикризових заходів Уряду України і їх спроможність збільшити доступність до фінансових ресурсів лізингових компаній;

– регуляторної політики щодо ринку: в 2020 році регулювання ринку фінансового лізингу переходить від Нацкомфінпослуг до Національного банку. Ступінь регулювання і звітування, яке встановить НБУ щодо цього ринку, може значно пришвидшити або стримати його розвиток і зростання;

– включення лізингу в державні програми підтримки бізнесу в різних секторах економіки на рівних з банківським кредитом. Так як це й передбачено, наприклад, рамковими законами про підтримку агровиробника, але по факту протягом всієї історії держава підтримує лише кредитні продукти.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: