НДУ провів дистанційні збори акціонерів

Центральний депозитарій забезпечив проведення перших в Україні дистанційних зборів акціонерів, інформує прес-служба НДУ. Це стало можливим завдяки розробленому командою НДУ технологічному рішенню. Сервіс «Кабінет Зборів» став доступний для клієнтів Національного депозитарію вже через півтора місяця від початку його розробки.

Надзвичайно стислі терміни, які Центральний депозитарій мав на впровадження механізму дистанційних зборів, не стали на заваді в роботі над створенням нової системи «Кабінет Зборів», яка забезпечила можливість проведення дистанційних Загальних зборів відповідно до дії Тимчасового порядку, затвердженого НКЦПФР. Паралельно з розробкою нової системи було запроваджено нові бізнес-процеси в НДУ, які знайшли своє відображення у внутрішніх документах та Правилах НДУ.

«Ми були впевнені, що Центральний депозитарій, в умовах обмеженого часу, буде готовий швидко надати надійне технологічне рішення для проведення дистанційних зборів акціонерів на період карантину, яке відповідатиме вимогам розробленого комісією Тимчасового порядку. Як представники акціонера Нацдепозитарію ми на практиці переконалися, що всі етапи проведення зборів були закладені в роботу системи», – прокоментував Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ.

Поряд з іншими акціонерними товариствами (клієнтами ЦД), які першими скористалися сервісом «Кабінет Зборів», НДУ провів річні загальні збори дистанційно. Наприкінці квітня Наглядовою радою ПАТ «НДУ» було прийняте рішення про перенесення та дистанційне проведення річних Загальних зборів акціонерів з метою дотримання встановлених Кабінетом Міністрів України правил карантину. Вже з 18 травня бюлетень для голосування (кумулятивний – з 22 травня) був розміщений у вільному доступі на вебсайті НДУ.

«Діяльність НДУ заснована на партнерських відносинах з клієнтами та орієнтована на впровадження високотехнологічних рішень, а також впровадження міжнародних практик в Україні. Технологічні рішення, які створює та обирає НДУ, націлені на забезпечення стабільності системи депозитарного обліку та гарантують високий рівень захисту чуттєвої інформації. Маючи успішний досвід впровадження таких рішень в масштабах країни, ми розуміли важливість і оперативність надання сучасного механізму для проведення дистанційних зборів в умовах карантину. Було проведено аналіз Тимчасового порядку, розроблено технічне завдання, проведено тестування та впроваджено нове рішення в терміни, яких вимагав регулятор. У процесі реалізації цього завдання маємо певні висновки, які стануть в нагоді при реалізації в Україні практики електронного голосування», – зазначив Голова Правління ПАТ «НДУ» Міндаугас БАКАС.

Зважаючи на висновки та зворотній зв’язок від клієнтів, запропоноване ЦД технологічне рішення засвідчило свою надійність та працездатність, а досвід, отриманий під час проведення дистанційних Загальних зборів, є надзвичайно корисним.

«З власного досвіду участі у процедурі дистанційного голосування можу сказати, що застосування засобів електронної комунікації при голосуванні на Загальних зборах акціонерів у майбутньому буде звичною практикою», – додав Шаді СААД, представник емітентів, які скористалися послугою ЦД.

Модернізація інфраструктури фондового ринку – це впевнений рух у напрямку до запровадження загальноприйнятих європейських практик, які вже незабаром можуть стати більш поширеними завдяки впровадженню голосування через електронні системи Центрального депозитарію, що передбачено в проекті закону «Про акціонерні товариства».

Слід нагадати, що 16.04.2020 року НКЦПФР затвердила Тимчасовий порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду. Для реалізації дії порядку на початку квітня команда ЦД розпочала роботу над створенням нового сервісу «Кабінет Зборів», створеного на базі web-сервісу «Кабінет Клієнта» та інтегрованого з програмним забезпеченням DEPEND, що гарантує зручність у використанні та високий рівень захисту інформації. 13 травня сервіс «Кабінет Зборів» став доступний для клієнтів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: