Приватизація державних підприємств поступово відновлюється
|Фонд держмайна підбив підсумки приватизації за весну 2020 року та поділився планами на найближчі місяці.
Зокрема, на своїй офіційній сторінці у Facebook ФДМУ зазначає, що 314 млн. грн. отримає Державний бюджет від продажу на відкритих аукціонах державного майна. Сума приватизаційних інвестицій зросла більш ніж удвічі відносно цього ж періоду (березень-травень) попереднього року.
Конкуренція – кількість зареєстрованих учасників – на онлайн-торгах зростає. Якщо навесні 2019 року за об’єкти приватизації боролися трохи більше двох осіб, то зараз цей показник зріс і становить 3,6 учасників/аукціон.
У середньому регіональні відділення Фонду держмайна щомісяця оголошують більше 100 аукціонів. Більший вибір об’єктів означає збільшення кількості потенційних інвесторів і, відповідно, надходжень до державної казни.
Послаблення карантину дає Фонду можливість поступово відновити приватизацію державних підприємств, яку тимчасово призупинили. Тож найближчим часом планується виставити на аукціони 2 пакети акцій («Мирогощанські аграрії» і «Хімтекстильмаш») і 2 єдині майнові комплекси держпідприємств («Радіореле» і «Орган з сертифікації автоматизованих та автоматичних систем управління та умов процесу перевезень на залізничному транспорті»).
Приватизація державних виробничих підприємств – це добре, це логічно і корисно, якщо вона проводиться грамотно, враховуючи особливості при зміні форми власності на засоби виробництва.
Приватизація державних підприємств – це визнання державою своєї некомпетентності в управлінні виробництвом товарів, слабкості в порівнянні з приватними власниками на засоби виробництва.
Дивно, що знаючи свою некомпетентність, все одно намагаються вказувати бізнесу як управляти виробництвом…
На справді, все діло в теоретичній базі, на яку спираються при управлінні економікою та суспільством. Так, через плутанину в розумінні сутності, ролі та цілі створення державних органів, створилась нездорова конкуренція між державою та приватними власниками, почався конфлікт інтересів між платниками податків та тратниками податків.
Щоб цей ганебний конфлікт вирішити потрібно майстерно все розкласти по своїм місцям, грамотно диференціювати сфери діяльності держави та виробників.
https://www.facebook.com/notes/юрий-дубовой/приватизація-і-націоналізація/2981824958496233
https://www.facebook.com/notes/юрий-дубовой/відносини-між-банками-бізнесом-та-урядом/2348512858494116
https://www.facebook.com/notes/юрий-дубовой/тендер/2011526672192738