Як регулюватиметься ринок факторингу в Україні

НБУ створив робочу групу, яка напрацьовуватиме пропозиції щодо змін до законодавства для врегулювання проблемних питань торгового та міжнародного факторингу в Україні. Про це інформує прес-служба регулятора.

До складу робочої групи, крім представників Національного банку, запрошено представників Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, Міністерства економіки, Незалежної асоціації банків України, Всеукраїнської асоціації фінансових компаній, Асоціації фінансових інституцій, Асоціації факторингових компаній України, Асоціації учасників колекторського бізнесу України, представників міжнародних організацій.

Зміст пропозицій, над якими працюватиме робоча група, відображатиме підходи, описані у вже оприлюдненій Білій книзі, з урахуванням пропозицій та зауважень, наданих учасниками ринку після її публікації.

Слід нагадати, що запропоноване Національним банком регулювання ринку факторингу має дві ключові мети:

– сприяти розвитку в Україні класичного торгового факторингу як інструмента доступного й швидкого фінансування та управління дебіторською заборгованістю для бізнесу;

– встановити вимоги щодо прозорості та дотримання правил ринкової поведінки під час  здійснення колекторської діяльності та розмежувати її з ринком торгового факторингу.

Робоча група має представити пропозиції змін до законодавства, спрямовані на досягнення зазначених цілей, до 15 липня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: