У 2019 році обсяг інвестицій в українські стартапи та ІТ-компанії досяг півмільярда

Протягом останніх років спостерігається стабільне зростання українського інвестиційного ринку. Хоча карантин вніс деякі корективи у плани інвесторів та розвиток стартапів, розуміння тенденцій 2019 року буде корисним для гравців інвестиційного ринку, щоб керувати очікуваннями, підтримувати і розвивати свій бізнес у новій реальності.

Про це йдеться у щорічному огляді ринку українського венчурного та приватного капіталу 2019 року, представленому Українською асоціацією венчурного капіталу та приватного капіталу (UVCA) та компанією «Deloitte» в Україні.

Як зазначається у прес-релізі UVCA, вперше обсяг інвестицій в українські стартапи та ІТ-компанії $510 млн., що в півтора рази перевищує максимум 2018 року.

Кількість угод у 2019 році була майже такою ж, як і у 2018 році: 111 угод у порівнянні зі 115 у 2018 році.

У 2019 році обсяг М&А операцій (злиття та поглинання) збільшився у 18 разів. Торік відбулося 15 угод M&A на суму $460 млн, тоді як у 2018 році було 7 угод на суму $25,2 млн.

Осбсяг інвестицій бізнес-ангелів зріс у 7 разів у 2019 році  та сягнув $6,1 млн. порівняно з $0,9 млн. у 2018 році.

«Ми вперше проаналізували ситуацію щодо гендерного різноманіття (gender diversity) засновників стартапів, що залучили фінансування. Виявилося, що у 26% компаній серед засновників є жінки. Так, згідно з даними Crunchbase, у середньому у світі цей показник становить 19%. Я сподіваюся, що ця тенденція гендерної рівності в Україні укріпиться, і жінки покажуть себе також ефективними антикризовими менеджерами», – зазначила CEO UVCA Ольга АФАНАСЬЄВА.

2019 рік відзначився 29 виходами для українських інвесторів, при чому середній чек угоди зріс на 78% і склав $5,7 млн. Компанії, що розробляють програмне забезпечення, стали лідерами за кількістю угод та їх обсягом, посунувши онлайновий сервіс на друге місце. Обсяг угод ТОП-10 зріс майже удвічі та склав $456 млн. 90% залучених інвестицій були капіталом зі США.

Україна з кожним роком посилює свої позиції на міжнародній ІТ-арені, збільшуючи обсяг інвестицій, залучених по всьому світу, і стаючи домівкою для юнікорнів та R&D хабом для іноземних компаній.

«Із року в рік наш звіт демонструє зростання обсягу інвестицій на українському ринку. Незважаючи на те, що у 2019 році країна пройшла через вибори, інвестиції в низку галузей продовжували зростати. Зокрема у сфери, пов’язані з розробкою програмного забезпечення, хардверних продуктів та онлайн-сервісами. І хоча 2020 рік вносить свої корективи, звіт демонструє, що в Україні дійсно є значний потенціал для інвестування. Щойно економічна ситуація у світі стабілізується, Україна зможе похизуватися новим зростанням інвестицій. А поки ми всі маємо старанно працювати над вирішенням внутрішніх питань для підвищення довіри до нас та інвестиційної привабливості нашої країни», – зауважив Партнер, Податково юридичний департамент «Deloitte» в Україні, Володимир ЮМАШЕВ.

Більш детально – в Огляді ринку українського венчурного та приватного капіталу 2019 року

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: