МВФ підтримує введення в Україні обов’язкової накопичувальної пенсійної системи

Мінсоцполітики обговорив з місією МВФ питання реформування пенсійної системи України, йдеться у повідомленні Міністерства.

Зокрема, були проаналізовані потреби у легалізації зайнятості та детінізації заробітних плат для зростання фінансової стабільності солідарної пенсійної системи, вже реалізовані кроки у реформуванні щодо щомісячної компенсаційної виплати для пенсіонерів віком 80+, плани щодо продовження їх у 2021 році та запровадження щомісячної компенсаційної виплати для пенсіонерів віком від 75 до 80 років.

Міністр соціальної політики Марина ЛАЗЕБНА підкреслила необхідність з 2021 року законодавчо відновити 1 березня, як дату для проведення щорічної індексації пенсій. Це дозволить забезпечити належне прогнозування потреби у видатках на пенсійні програми.

Зі свого боку фахівці місії МВФ відмітили, що підтримують таку ініціативу та вважають її важливою.

Марина Лазебна також зазначила, що окреме завдання стоїть по забезпеченню виконання Україною зобов’язань згідно Конвенції МОП №102.

Учасники зустрічі обговорили стан законодавчих ініціатив щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, основні дискусійні питання, які наразі обговорюються робочою групою у Верховній Раді України.

Фахівці місії МВФ підкреслили, що твердження, ніби МВФ виступає проти запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні, є хибним та не відповідає дійсності. МВФ підтримує впровадження накопичувальних пенсійних систем, але потрібно переконатись, що для цього створені необхідні умови та реформа дійсно буде впроваджена, буде ефективною, а не згорнеться через певний час.

Також на зустрічі обговорили пропозиції Мінсоцполітики щодо заміни механізму відшкодування роботодавцями Пенсійному фонду витрат щодо виплати пенсій за віком, призначеної на пільгових умовах, на сплату роботодавцями підвищеного внеску (список №1 – 15%; список №2 – 7%). Представники місії МВФ підтримали необхідність такої заміни механізму фінансування дострокового виходу на пенсію працівників шкідливих професій, підкресливши, що механізм, який існує зараз, не має перспектив.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: