Держфінмоніторинг дав роз’яснення щодо подання інформації в електронному вигляді

Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті відомства.

У повідомленні Держфінмоніторингу зазначається, що з 5 червня 2020 року відповідно до підпунктів 2 та 3 пункту 2 наказу Міністерства цифрової трансформації України від 4 червня 2020 року №88 «Про виключення кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг з Довірчого списку» Державна служба фінансового моніторингу України припинила обробку електронних повідомлень від суб’єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ) з електронними підписами, які було сертифіковано кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг ТОВ «КЛЮЧОВІ СИСТЕМИ».

За зверненням розробників програмного забезпечення електронного інформаційного обміну з питань фінансового моніторингу та надавачів електронних довірчих послуг, Держфінмоніторингом проведено тестування відповідного програмного забезпечення з використанням кваліфікованого електронного підпису, сертифікати яких видано:

– кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковий департамент ДПС;

– кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг ДП «ДІЯ».

У зв’язку із цим, внесено відповідні зміни до Переліку кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг та розробників програмного забезпечення (розділ офіційного вебсайту Держфінмоніторингу «Фінансовий моніторинг/Технології/Для небанківських установ»).

Наразі, для подання повідомлень до Держфінмоніторингу необхідно використовувати сертифікати електронного підпису та шифрування «Державна служба фінансового моніторингу для повідомлень».

Сертифікати відповідального працівника СПФМ, які використовуються для обміну інформацією з Держфінмоніторингом, повинні містити код ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

До вирішення питань з отримання сертифікатів кваліфікованого електронного підпису СПФМ повинні подавати інформацію до Держфінмоніторингу у паперовому вигляді згідно форм обліку та подання, інформації, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 29.01.2016 р. №24 «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та інструкції щодо їх заповнення».

При поданні повідомлень про фінансові операції в паперовому вигляді порядковий номер реєстрації фінансової операції у реєстрі має наскрізну нумерацію і не може повторюватись.

Таким чином, порядковий номер реєстрації фінансової операції, наданої в паперовому вигляді, продовжується відповідно до реєстру фінансових операцій суб’єкта, поданих в електронному вигляді.

Неможливість подання СПФМ інформації в електронному вигляді у період з 5.06.2020 р. по 12.06.2020 р., у зв’язку із зазначеними форс-мажорними обставинами, Держфінмоніторингом не буде розглядатись як порушення встановлених строків подання інформації.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: