СЕП НБУ працюватиме майже безперервно

Система електронних платежів Національного банку України переходить на розширений регламент роботи з 3 серпня 2020 року, інформує прес-служба регулятора.

Це передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7). Така новація дасть можливість проводити чутливі до часу платежі, а також сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростанню частки безготівкових розрахунків.

Відповідне рішення від 18 червня 2020 року №408 прийняло Правління НБУ.

Попередньо старт роботи СЕП у режимі 23/7 планувався через 30 календарних днів після завершення карантину. Це було зумовлено розумінням труднощів, які виникли у персоналу банків через обмеження.

Проте на сьогодні в Україні запроваджено адаптивну модель карантину. Тому Національний банк встановив конкретний термін запровадження роботи СЕП у режимі 23/7, щоб учасники системи могли прогнозувати та оптимально планувати свою діяльність в умовах карантину.

Водночас виконання банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Банки самостійно прийматимуть рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.

Слід нагадати, що робота СЕП у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу СЕП на цілодобовий режим роботи.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: