Вимоги до мінімального розміру регулятивного капіталу банків знижено

Національний банк знизив вимоги до мінімального розміру регулятивного капіталу банків з 500 млн. грн. до 200 млн. грн., йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

Таке рішення ґрунтується на змінах до Закону «Про банки і банківську діяльність», якими мінімальний розмір статутного капіталу для банків знижено з 500 млн. грн. до 200 млн. грн.

НБУ також визнав такими, що втратили чинність, спеціальні вимоги до банків-управителів фондами фінансування будівництва. Це пов’язано з тим, що згідно з Законом №79-IX з 1 липня 2020 року повноваження щодо регулювання та нагляду за діяльністю банків в частині управління фондами фінансування будівництва передаються до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Зазначені норми затверджені Постановою Правління НБУ від 18 червня 2020 року №77 «Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні та визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Постанова набрала чинності з 20 червня 2020 року.​

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: