З 1 липня система BankID НБУ стане комерційною

Останнім часом інтерес до Системи BankID НБУ з боку фінансового ринку, державного сектору, бізнес-спільноти та громадян постійно зростає. Про це зазначається на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Лише з початку 2020 року до системи приєдналося 7️ банків та 9️ небанківських учасників – надавачів послуг.

Кількість операцій, що обробляються системою, продовжує зростати. За перші п’ять місяців 2020 року у Системі BankID НБУ здійснено майже 1,5 млн. успішних електронних ідентифікацій (для порівняння, за весь 2019 рік – 300 тис.).

Найбільш популярними у системі наразі є отримання послуг у мобільному застосунку «ДІЯ», а також замовлення адміністративних довідок.

Незабаром Систему BankID НБУ можна буде використовувати для віддаленого відкриття банківських рахунків. Для цього не потрібен буде візит у банківське відділення або особиста зустріч з агентом банку. Розвиток Системи BankID НБУ, як одного з нових методів віддаленої ідентифікації, сприятиме підвищенню доступності фінансових послуг в Україні.

З 1 липня 2020 року запрацює модель комерційного використання системи, яка дозволить банкам-ідентифікаторам отримувати плату від абонентів-надавачів послуг (які надають банківські, фінансові чи комерційні послуги) за кожну успішну ідентифікацію користувача у розмірі 20 гривень. Адміністративні та державні послуги не тарифікуватимуться. Для користувачів послуги системи, як і раніше, залишаються, безкоштовними.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: