Застосування заходів впливу до банків стане більш прозорим

Національний банк оновив порядок застосування заходів впливу до банків, інформує прес-служба регулятора.

Відтепер перед застосуванням заходу впливу НБУ буде запрошувати представника банку на засідання Правління або Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем. Під час засідання представник банку зможе дати пояснення або висловити заперечення щодо заходу впливу. Результати розгляду пояснень та заперечень будуть враховуватися при ухваленні остаточного рішення Правлінням Національного банку щодо застосування заходу впливу. Такий підхід надасть банкам додаткові можливості для відстоювання власної позиції.

Окрім цього, у рішенні Національного банку про застосування заходу впливу з’явиться новий пункт: оцінки і висновки. Рішення також міститиме пояснення адекватності застосування заходу впливу. Такі нововведення підвищать прозорість ухвалення рішень Національного банку щодо застосування заходів впливу та сприятимуть кращому розумінню ринком регуляторної політики НБУ.

Нацбанк також уточнив критерії віднесення банку до категорії проблемних за наявності конфлікту інтересів. Так, якщо між власниками істотної участі в банку є протиріччя і це шкодить його діяльності, банк буде визнано проблемним.

Зазначені зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу передбачені Постановою Правління НБУ від 22 червня 2020 року №79, яка набрала чинності з 25 червня 2020 року.

Національний банк вніс ці зміни до Положення, щоб привести його у відповідність до норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності». Верховна Рада ухвалила цей закон 13 травня 2020 року, а 25 травня він набрав чинності. Закон дає змогу завершити процедури виведення з ринку неплатоспроможних банків та визначає процедуру отримання компенсацій колишніми власниками виведених із ринку банків, удосконалює процедуру прийняття рішень Національним банком, що дозволяє виявляти проблемність банків на ранніх стадіях. Крім цього, він розширює механізми можливої участі держави у виведенні банку з ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: