Коли в Україні запрацює open banking

У 2022 році на ринку фінансових послуг України можуть з’явитися технології open banking.

Про це було зазначено учасникам відкритого засідання Комітету з електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації, яке відбулося за участі міжнародних експертів, фахівців НБУ та учасників ринку фінансових послуг, йдеться у повідомленні ЄБА.

Темою зустрічі стало обговорення перспективи запровадження стандартів інформаційно прозорого банківського обслуговування на ринку фінансових послуг України, зокрема, йшлося про імплементацію в країні Директиви ЄС про платіжні послуги на внутрішньому ринку (Payment Services Directive 2015/2366). Ця Директива була прийнята ще у 2015 році, однак передбачала дворічний період імплементації та покрокове набрання чинності.

Повною мірою PSD2 запрацювала лише з вересня 2019 року. Враховуючи необхідність гармонізації національного законодавства України з внутрішнім законодавством ЄС, наразі актуальним для бізнесу є питання щодо очікуваних наслідків, термінів впровадження стандартів PSD2 та ризиків і перешкод, які можуть виникати на шляху імплементації нових стандартів роботи ринку фінансових послуг.

Представники Національного банку повідомив про те, що НБУ вже працює над пропозиціями до законопроекту, прийняття якого дасть можливість вже у 2022 році імплементувати європейські норми open banking на ринку фінансових послуг України. Експерти Комітету з електронних платежів зможуть долучитися до роботи над законодавчою базою, щоб забезпечити прийняття узгоджених технічних рішень у цьому напрямі.

Бізнес вітає готовність НБУ до відкритого та продуктивного діалогу та готовий надати експертну та аналітичну підтримку у впровадженні реформ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: