Інвестиційне середовище на «місцях»

Інвестори дали оцінку інвестиційному клімату в чотирьох стратегічних регіонах України.

На початку нового бізнес-сезону Європейська Бізнес Асоціація запитала у представників своїх членських компаній, які зосереджують свою діяльність в областях, де розташовані регіональні офіси Асоціації, про найбільш важливі сфери взаємодії з органами державної влади, які, на думку інвесторів, потребують вдосконалення, інформує прес-служба ЄБА.

У результаті опитування було проаналізовано, які бар’єри для ведення бізнесу існують сьогодні на регіональному рівні. При цьому ЄБА зібрала перелік основних викликів, з якими стикаються компанії у стратегічних регіонах – Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Харківській областях.

За інформацією регіональних представництв Асоціації, місцевий бізнес найбільше співпрацює з обласними державними адміністраціями (ОДА) та територіальними органами Державної фіскальної служби (ДФС), а саме – регіональними митницями та податковими інспекціями.

Учасники опитування поставили оцінки взаємодії бізнесу з державними органами у кожному із регіонів, використовуючи 5-бальну шкалу, де 1 – найнижчий негативний показник, 3 – нейтральне значення, а 5 – найкращий показник.

За рівнем взаємодії з ОДА Дніпропетровська область отримала 4 бали, Львівська область – 5 балів, Одеська область – 4 бали, Харківська область – 3 бали. За рівнем взаємодії з ДФС ці регіони отримали 3,5,4,3, а за рівнем взаємодії з митницею – 4,5,4,4 відповідно.

Результати опитування доводять, що ситуація на місцевому рівні насправді є непоганою. Звичайно, існують певні перепони, які відчутно заважають інвесторам налагодити найбільш ефективну діяльність на місцях, адже у кожному регіоні є своя специфіка. Проте, судячи з відгуків та коментарів інвесторів, проблемні питання не є критичними. Адже нижче нейтрального значення (3 бали) оцінок немає.

Члени Асоціації підкреслюють, що важливою складовою реформи місцевого самоврядування та стратегічного розвитку регіонів є децентралізація. В Україні на сьогодні це питання стоїть на порядку денному багатьох міністерств та відомств. Бізнес цілком підтримує ідею децентралізації влади, але вбачає брак інформації щодо планів по її впровадженню у регіонах. Частково була реалізована децентралізація сервісів та адміністративних послуг, проте часто відчувається необхідність проведення додаткових освітніх заходів для державних службовців та молодих фахівців.

Також загальною проблемою, яку відмічають усі регіони, є відтік кваліфікованих кадрів та представників робочих професій.

Більш детально – в Огляді ЄБА

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: