Як адміністратори НПФ подаватимуть звітність до НКЦПФР

Відповідні механізми регламентовані проектом нормативного акта, оприлюдненого Комісією.

Це, зокрема, доопрацьований проект Рішення «Про затвердження Положення про порядок складання, подання та оприлюднення адміністратором недержавного пенсійного фонду адміністративних даних, у тому числі звітності з недержавного пенсійного забезпечення», розроблений відповідно до законів «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та «Про недержавне пенсійне забезпечення» з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».

Цим Законом внесені зміни до статті 4 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» в частині доповнення переліку видів професійної діяльності на ринку цінних паперів новим видом професійної діяльності на ринку цінних паперів, а саме діяльністю з адміністрування недержавних пенсійних фондів.

Відповідно до пункту 10 частини другої статті 7 Закону Комісія встановлює порядок складання адміністративних даних учасників ринку цінних паперів відповідно до чинного законодавства України.

Таким чином, починаючи з 1.07.2020 р. (дати введення в дію Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг»), складання, подання та оприлюднення адміністратором звітності з недержавного пенсійного забезпечення, а також подання такої звітності до Комісії повинно здійснюватись в порядку, встановленому НКЦПФР.

Проект було доопрацьовано з урахуванням зауважень та пропозицій від Національного банку України, Української асоціації інвестиційного бізнесу, Національної асоціації Недержавних пенсійних фондів України та Адміністраторів недержавних пенсійних фондів.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження Положення про порядок складання, подання та оприлюднення адміністратором недержавного пенсійного фонду адміністративних даних, у тому числі звітності з недержавного пенсійного забезпечення»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: