Регулятори фінансового ринку поглиблюють співробітництво

НБУ та НКЦПФР 1 липня 2020 року уклали Меморандум про взаєморозуміння стосовно співробітництва з оверсайта та нагляду за інфраструктурами ринків капіталу в Україні. Про це повідомляють прес-служби регуляторів.

Мета цього документа – зміцнити та посилити співробітництво між фінансовими регуляторами у сфері ефективного оверсайта та нагляду за інфраструктурами ринків капіталу, щоб знизити ймовірність системних ризиків у їхній діяльності. Це дасть учасникам ринків додаткову упевненість у їхній загальній фінансовій стабільності, стійкості та надійності.

Зокрема, Меморандум створить підґрунтя для здійснення Національним банком оверсайта ключових інфраструктур ринків капіталу (тобто систем розрахунків щодо цінних паперів, діяльності Центрального депозитарію цінних паперів, центральних контрагентів та торгових репозиторіїв) та подальшого проведення їхнього комплексного оцінювання на відповідність міжнародним стандартам PFMI «Принципи для інфраструктур фінансового ринку», опублікованим Банком міжнародних розрахунків та Міжнародною організацією комісій з цінних паперів.

Завданням НБУ щодо оверсайта за інфраструктурами ринків капіталу – сприяння запобіганню та зменшенню макроризиків ліквідності, кредитного, операційного та інших ризиків фінансового ринку, а також загроз загальній фінансовій стабільності.

Оцінювання інфраструктур ринків капіталу на відповідність PFMI проводитиме Національний банк разом із НКЦПФР. На основі цих міжнародних стандартів фінансові регулятори також спільно розроблять рекомендації управління ризиками інфраструктур ринків капіталу.

Згідно із Меморандумом, НБУ та НКЦПФР налагодять результативну взаємодію, обмін інформацією та досвідом, спільну координацію зусиль із питань:

– оцінки ризиків, пов’язаних з інфраструктурами ринків капіталу;

– суттєвих змін інформаційних систем інфраструктур ринків капіталу;

 – відповідності національним та міжнародним стандартам, зокрема PFMI;

– поліпшення співробітництва та координації між регуляторами та органами влади.

Крім того, фінансові регулятори спільно працюватимуть над змінами до законодавства з метою закріплення повноважень Національного банку щодо оверсайту ключових інфраструктур ринків капіталу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: