Банківські депозити «схуднули»

За підсумками січня 2017 року залишки за депозитами банків зменшились на 1,8%.

Такі попередні дані наводить Національний банк. Згідно з його інформацією, депозити в національній валюті зменшились на 2,3%, а в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 1,8%.

Вагомим фактором цього процесу став ефект бази порівняння – суттєве зростання депозитів у грудні було спричинене значними бюджетними витратами наприкінці року, зокрема авансовою виплатою пенсій, а також рекордним відшкодуванням ПДВ грошовими коштами.

Динаміку кредитної активності банків у першому місяці року продовжували визначати все ще високий рівень боргового навантаження, насамперед серед позичальників корпоративного сектору. Стримуючим фактором виступало сезонне зниження ділової активності. У результаті цього, корпоративний кредитний портфель банків у січні 2017 року скоротився на 1,6%, у тому числі в національній валюті – на 0,8%. Водночас, відбулося зростання залишків за кредитами банків, наданими домашнім господарствам, у національній валюті – на 1,6%. Загалом за підсумками місяця залишки за кредитами у національній валюті скоротились на 0,4%, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 2%.

Також НБУ повідомляє, що у січні 2017 року після незначного зростання у грудні відновилося зниження вартості кредитів, наданих корпоративному сектору в національній валюті. У цілому за останні 12 місяців вартість гривневих кредитів бізнесу знизилась на 4,5% – до 14,9% річних у січні 2017 року.

Грошова маса в Україні у першому місяці 2017 року зменшилась на 3,3% до 1 066,1 млрд. грн., що було зумовлено переважно скороченням готівкових коштів в обігу поза банками (на 6,2%).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: