Як небанківські фінустанови подаватимуть звітність до НБУ

Національний банк почав приймати звітність від небанківських фінансових установ, повідомляє прес-служба НБУ.

Тестовий період подання звітності завершено

Веб-портал регулятора вже працює в робочому режимі. Доступи користувачів до веб-порталу, які раніше зареєструвалися для тестового подання звітності, діють та використовуються для подання звітності до НБУ.

Станом на 6 червня 2020 року на веб-порталі НБУ зареєстровано понад 1500 небанківських фінансових установ, які протягом березня-червня поточного року брали участь у тестуванні звітності. Всім іншим установам, які ще не зареєструвалися на веб-порталі, потрібно пройти процедуру реєстрації згідно з пунктом 5 Інструкції про подання звітності небанківськими фінансовими установами.

Строки подання звітності

Строки подання звітності за перше півріччя 2020 року не змінюються та відповідають чинним нормативно-правовим актам Нацкомфінпослуг. Для зручності учасників ринку на веб-порталі Національного банку оприлюднено календар подання звітності.

Види звітності та особливості їхнього подання

Вимоги Національного банку щодо формування звітних файлів, які подаються через веб-портал, розміщено в реєстрі показників. Регулятор також підготував та оприлюднив описові та відео інструкції щодо подання звітності для небанківських фінансових установ.

Заходи впливу за несвоєчасне подання звітності

Нацбанк із розумінням ставитиметься до випадків затримання подання звітності, кожен із яких розглядатиметься окремо з урахуванням обставин та обґрунтованих причин затримання.

Питання щодо подання звітності

Національний банк, розвиваючи діалог із стейкхолдерами, проводить регулярні зустрічі з небанківськими фінансовими установами та профільними асоціаціями в режимі онлайн. На цих зустрічах усі охочі можуть поставити запитання щодо звітності, а також обговорити технічні особливості її формування та подання. Ініціативу щодо проведення таких зустрічей можуть подавати профільні асоціації небанківських фінансових установ. У такому разі запрошуються усі члени асоціації чи об’єднання.

Найближчим часом на веб-сайті НБУ будуть оприлюднені так звані «Питання-відповіді» на найпоширеніші запитання, які виникають під час подання звітності. Детальну інформацію щодо порядку взаємодії з регулятором загалом та щодо особливостей подання звітності зокрема викладено в «Путівнику для небанківських фінансових установ».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: