Парламенту пропонують врегулювати процедури відновлення платоспроможності та ліквідації кредитних спілок

У Верховній Раді зареєстровано депутатський законопроект «Про відновлення платоспроможності або ліквідацію кредитних спілок України».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №3803), його головною метою є визначення та здійснення переліку та порядку здійснення заходів щодо реабілітації (відновлення платоспроможності) кредитних спілок, які у період 2010-2019 років, опинились на межі банкрутства, або дані про які було виключено з реєстру фінансових установ без волі на те самих кредитних спілок, або які знаходяться тепер на межі платоспроможності, а також організація процесу ліквідації кредитних спілок, платоспроможність яких неможливо відновити.

Основними завданнями законопроекту є:

  1. Створення постійно діючого механізму підтримки ліквідності та запобігання банкрутствам діючих кредитних спілок, визначення суб’єкта управління цими процесами аж до моменту повернення кредитної спілки до стану непошкодженої (повної) платоспроможності.
  2. Створення механізму для реалізації функції ефективного механізму управління процесом ліквідації кредитної спілки.
  3. Усунення протиріч між законодавством про кредитні спілки та законодавством про захист прав споживачів для «проблемних» кредитних спілок.
  4. Створення механізму розвитку кредитування суб’єктів малого бізнесу через кредитні спілки – учасники проектів відновлення платоспроможності.
  5. Створення постійно діючого механізму тиску на процентні ставки на ринку у бік їх зниження.

Законопроектом встановлюються правові та організаційні засади подолання негативних наслідків в діяльності кредитних спілок України, що призвели до втрати доступності до своїх заощаджень для вкладників кредитних спілок.

Національний банк, що перебрав на себе повноваження державного регулятора, реалізовуючи свої повноваження, зможе як кредитор першої інстанції (емітент грошової маси), одразу скористатись ефективним механізмом відновлення платоспроможності кредитних спілок, або їх ліквідації.

Із прийняттям цього закону, чинне законодавство про кредитні спілки наповниться законодавчими положеннями, що зобов’язують державного регулятора більше уваги приділяти питанням пруденційного нагляду та ранньої діагностики можливих соціально-економічних проблем, а правоохоронні органи – дієво приймати участь та здійснювати комплекс заходів, спрямованих на врятування кредитної спілки.

Законопроектом визначено основні етапи процедури відновлення платоспроможності кредитної спілки (відновлення цивільної дієздатності, операційної спроможності, повної платоспроможності), та повноваження суб’єктів цього процесу. Чітко визначено суб’єктів прийняття рішення про ліквідацію, її часові рамки та механізм здійснення компенсаційних виплат.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: