Як діятимуть незалежні фінансові посередники

Уряд врегулював діяльність незалежних фінансових посередників.

Зокрема, як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України, 8.07.2020 р. Кабмін прийняв Постанову «Деякі питання забезпечення діяльності незалежних фінансових посередників», розроблену Мінфіном на виконання вимог Закону «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи».

Постанова визначає критерії, нормативи та порядок надання дозволу незалежному фінансовому посереднику на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу.

Врегулювання діяльності незалежних фінансових посередників – це ще один крок для налагодження ефективної економічної співпраці у рамках Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, зокрема спрощення ведення бізнесу між Україною і країнами ЄС щодо транзитних операцій. Крім того, це додатковий інструмент для фінансового захисту країни від недобросовісних перевізників і гарантії надходження до Державного бюджету сум митних платежів.

Відтак, Постановою КМУ затверджено:

– Порядок надання незалежному фінансовому посереднику дозволу на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу, нагляду та контролю за дотриманням ним умов надання такого дозволу, обмеження дії або анулювання дозволу;

– критерії ліквідності, прибутковості та якості активів, нормативи платоспроможності та достатності капіталу, ризиковості операцій та якості активів для незалежного фінансового посередника;

– Порядок формування незалежним фінансовим посередником резервів для відшкодування у повному обсязі можливих витрат за наданими фінансовими гарантіями.

Слід зазначити, що дозвіл на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу видається Держмитслужбою за заявою особи, що претендує на отримання статусу фінансового гаранта, безоплатно протягом 120 днів з дати реєстрації відповідної заяви.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: