Як в Україні легалізовуватимуть ринок віртуальних активів

Мінцифри продовжує створювати умови для легалізації ринку віртуальних активів в Україні.

Як зазначається у прес-релізі Міністерства цифрової трансформації, нещодавно між Міністерством та Асоціацією «Блокчейн Україна» (БАУ) було підписано Меморандум, за яким БАУ долучилась до розробки законопроекту щодо внесення змін до Податкового кодексу.

11 червня у Верховній Раді було зареєстровано проект закону №3637 «Про віртуальні активи», який розроблено Мінцифри, депутатським об’єднанням Blockchain4Ukraine та БАУ. Але якщо після прийняття цього профільного закону не внести зміни до Податкового кодексу, це призведе не до відкриття ринку, а до полювання на індустрію з різними трактуваннями податкових зобов’язань. Тому Мінцифри разом з блокчейн-спільнотою вже розробляє законопроект, який дозволить ці зміни внести.

Також Меморандум передбачає співпрацю щодо:

– погодження з міжнародними стандартами та рекомендаціями щодо запобігання відмиванню коштів і фінансуванню тероризму щодо віртуальних активів;

– розробки державної стратегії стимулювання розвитку сфери та створення інвестиційних умов для ведення бізнесу в Україні;

– створення концепції та умов транспарентності державних процедур і розвитку інструментів суспільного моніторингу;

– створення концепції впровадження технології блокчейн у роботу державних реєстрів та інституцій України.

Крім того, саме співпраця з БАУ стане ключовим фактором у формуванні ринку віртуальних активів. А це ще раз доводить, що правове поле для ринку віртуальних активів не нав’язується державою, а створюється з урахуванням побажань бізнесу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: