В Україні почала використовуватись міжнародна практика реалізації права власників акцій на участь у зборах акціонерів

НДУ забезпечив можливість українському інвестору прийняти участь у голосуванні на загальних зборах американської корпорації Apple через «лінк» з міжнародним депозитарієм Clearstream, йдеться у повідомленні прес-служби Нацдепозитарію.

Послідовна робота Центрального депозитарію, яка активно проводилась починаючи з 2018 року, над впровадженням спрощеного допуску іноземних цінних паперів на український фондовий ринок сприяла появі нових та якісних фінансових інструментів, які привернули увагу локальних інвесторів. Як результат, у березні 2019 року акції американської корпорації Apple були допущені до обігу в Україні та почали обліковуватись в національній депозитарній системі.

Механізм реалізації прав власності на такі іноземні цінні папери та, зокрема, участь власників акцій у зборах акціонерів (як в Україні, так і по всьому світу) здійснюється не тільки шляхом персональної участі або наданням довіреності представникові, а й за можливості надання власником акцій розпорядження щодо передачі бюлетенів з варіантом голосування на майбутніх зборах депозитарній установі, що веде його рахунок у цінних паперах.

«Участь у голосуванні на зборах акціонерів Apple для нас дуже важлива подія. Хоча голосував не «БТС Брокер», а наш клієнт. Ми були невід’ємним учасником цієї події. Тепер з упевненістю можна сказати, що кожен український інвестор, який придбав акції Apple в Україні, є повноцінним акціонером, може брати участь у зборах акціонерів і впливати на рішення корпорації Apple», – коментує Роман ОСИПОВ, Директор ТОВ «БТС БРОКЕР».

Ключовим етапом цього процесу є передача отриманої від депозитарної установи інформації щодо голосування емітенту для врахування голосів акціонерів саме через систему кореспондентських відносин Центрального депозитарію та Clearstream Banking Luxembourg (CBL).

«Завдяки системі кореспондентських відносин Центрального депозитарію та міжнародним депозитарієм Clearstream загальноприйнята міжнародна практика реалізації права власників акцій на участь у зборах акціонерів з будь якої точки світу, яка ще деякий час тому здавалась неможливою в Україні, зараз є цілком реальною, і ми на власному досвіді можемо впевнено стверджувати, що це можливо. Ми й надалі активно продовжуємо роботу в напрямі розширення переліку іноземних фінансових інструментів, доступних в національній депозитарній системі, яка на даний момент обліковує цінні папери більше десяти іноземних емітентів», – розповідає Міндаугас БАКАС, Голова Правління ПАТ «НДУ».

Досвід, набутий через міжнародні стосунки, дозволяє використовувати практику інших країн при впровадженні нових сервісів для клієнтів Центрального депозитарію. Так, наприкінці травня Центральний депозитарій забезпечив проведення перших в Україні дистанційних загальних зборів акціонерів, запровадивши новий сервіс «Кабінет Зборів».

Також Центральний депозитарій продовжує роботу над створенням основного механізму проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування, передбаченого в проекті закону «Про акціонерні товариства», який у червні 2020 року було прийнято в першому читанні Верховною Радою. Функціонал нової автоматизованої електронної системи передбачає зручні інструменти взаємодії для акціонерів як з емітентом, так і з депозитарною установою, які вже широко використовуються в європейській практиці із застосуванням найсучасніших засобів електронної ідентифікації.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: