В Україні розвивається механізм передачі житла у фінансовий лізинг

Від початку функціонування програми ДІУ «Житло у фінансовий лізинг» забезпечено фінансування з передачі 1795 квартир у всіх регіонах України, йдеться у повідомленні Державної іпотечної установи.

У червні поточного року ДІУ задовольнила 204 заяви від поліцейських та рятувальників на придбання житла з подальшою передачею його на умовах фінансового лізингу.

Слід зазначити, що механізм забезпечення житлом громадян на умовах фінансового лізингу було розроблено Державною іпотечною установою. Постановою від 14 листопада 2018 року №1201 Уряд затвердив «Порядок забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу». За умовами цього Порядку, придбання квартир здійснюється ДІУ за рахунок вільних власних та залучених коштів.

Державна підтримка учасників програми «Житло у фінансовий лізинг» полягає у компенсації МВС України частини лізингових платежів, переданих ДІУ поліцейським та рятувальникам на умовах фінансового лізингу в залежності від стажу їх служби та складу сім’ї.

Розподіл щомісячного лізингового платежу виглядає так. За рахунок держави компенсуються в повному обсязі (100%) витрати по сплаті лізингової ставки (обслуговування договору фінансового лізингу) та частина вартості квартири (до 40%). Наприклад, маючи вислугу: від 5 до 10 років – щомісячний платіж зменшується на 10%; від 10 до 15 років – на 20%; від 15 років – на 30%. Окрім цього, за наявності дітей платіж зменшується ще на 5% за кожну дитину.

Умови участі у програмі:

– вислуга не менше 2-х років, окрім учасників бойових дій;

– не менше 5-ти років до виходу на пенсію;

– не потрібно перебувати на квартирному обліку;

– не потрібно сплачувати обов’язковий перший (первинний) внесок;

– строк лізингу не більше 20 років;

– є опція дострокового погашення;

– найбільш сприятливі умови, якщо у подружжя обидва члени сім’ї є службовцями системи МВС України – їхня компенсація сумується.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: