Як фізичним особам реструктурувати кредитну заборгованість

Асоціація правників України підбила підсумки діяльності pro bono проекту «Надання консультацій із питань відновлення платоспроможності фізичних осіб» і розкрила подальші плани на друге півріччя. 

У повідомленні АПУ зазначається, що прийняття нового Кодексу з процедур банкрутства в Україні зумовило необхідність роз’яснення українцям особливостей процедури відновлення платоспроможності та реструктуризацію кредитної заборгованості фізосіб. Так, у січні 2020 року АПУ ініціювала надання безоплатних юрконсультацій людям, які через негативні непередбачувані події потребують допомоги у відновленні їхньої платоспроможності. Асоціація отримала на реалізацію проекту грант від Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

З січня 2020 року АПУ активно реалізовує проект у шести українських містах – Києві, Запоріжжі, Львові, Дніпрі, Одесі та Харкові.

Після проведення презентацій проекту в регіонах було запущено надання консультацій. За цей період отримано та опрацьовано понад 100 звернень. Консультанти проекту надали розгорнуті консультації у телефонному режимі 87 заявникам, з 13 особами ще ведеться консультування.

Найпоширенішою проблемою виявилися саме іпотечні кредити в іноземній валюті, обслуговування яких ускладнилося у зв’язку з кризою 2008-2009 років. Більшість звернень стосується проблем з кредитами, взятими у мікрофінансових організаціях.

Найактивніший за зверненнями регіон – центральний, більшість звернень надходить з Києва та Київської області. На другому місці – Західна Україна. Далі – Житомирська, Дніпропетровська, Тернопільська, Харківська, Одеська та Запорізька області.

Крім вже зазначеного, для просування практик позасудової реструктуризації був проведений аналіз банків із найбільшою заборгованістю фізичних осіб за кредитами в іноземній валюті (класифіковані як дефолтні). Найбільшу кількість таких кредитів мають «Альфа-Банк» і «Приватбанк» – їхня частка сукупно становить 62% або 28 млрд. грн.

Підготовлені після обговорень проекти документів врешті були надані «Приватбанку» для розгляду. Як результат, це сприятиме затвердженню стандартизованого продукту реструктуризації споживчих іпотечних кредитів в іноземній валюті.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: