Нацбанк роз’яснив небанківським фінустановам механізми подання звітності

НБУ розробив документ «Питання-відповіді щодо формування звітності небанківських фінансових установ та її подання до Національного банку України», інформує прес-служба регулятора.

Відтепер відповіді на питання щодо складання та подання звітності узагальнено в одному документі. Він містить відповіді на типові запитання небанківських фінансових установ, що були отримані під час робочих зустрічей та листування. Документ складається з трьох розділів.

Особливості подання звітності через веб-портал НБУ

У першому розділі можна знайти відповіді на питання щодо реєстрації на веб-порталі небанківських фінансових установ для подання звітності, порядку формування та подання звітних файлів відповідно до вимог регулятора, використання програмних засобів для подання звітності, підписання звітних файлів, процедур контролю звітності та виправлення помилок у звітності, особливостей подання фінансової звітності до НБУ та інших технічних аспектів звітування.

Визначення вимог до звітності в нормативно-правових актах

У цьому розділі надано відповіді на питання щодо практичного застосування чинних нормативних вимог до звітності, а також зазначено порядок отримання додаткових консультацій та роз’яснень щодо формування та подання звітності регулятору.

Методологічні питання формування звітності

У третьому розділі увагу приділено методологічним аспектам формування звітних показників, зокрема показників фінансової звітності, звітності страховиків, кредитних спілок, фінансових компаній.

Підтримка документа в актуальному стані та постійне оновлення переліку запитань «Запитання-відповіді» є динамічним документом, який оновлюватиметься в міру надходжень запитань від ринку.

Більш детально – у Питаннях-відповідях щодо формування звітності небанківських фінансових установ та її подання до Національного банку України

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: