Міжнародна система боротьби з фінансовими злочинами потребує вдосконалення

Про це йдеться в експертному звіті Інституту міжнародних фінансів та компанії Deloitte «Міжнародна система боротьби з фінансовими злочинами: підвищуючи ефективність та покращуючи результати».

У ньому, зокрема, зазначається, що сьогодні набула великої популярності думка про те, що існуюча міжнародна система боротьби з фінансовими злочинами працює не так ефективно, як могла б. Вважається, що слід докладати більше зусиль на міжнародному, регіональному та державному рівнях, щоб виявити і ліквідувати канали ведення незаконної фінансової діяльності, що забезпечує благодатний ґрунт для поглиблення проблем, які переслідують суспільство, серед яких – тероризм, сексуальна експлуатація, сучасне рабство, браконьєрство і торгівля наркотиками.

Згідно зі Звітом, фінансові злочини не лише підривають фінансовий добробут, а й загрожують фінансовій стабільності та доступності фінансових послуг. Необхідно приділити значну увагу зниженню і запобіганню подібних правопорушень, активізації зусиль правоохоронних органів на підтримці приватного сектору, а також на вдосконаленні нормативно-правової бази та інструментів управління ризиками здійснення фінансових злочинів.

При цьому не можна не відзначити досягнень у цій сфері. Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) відіграє провідну роль у координації зусиль, спрямованих на зниження міжнародної злочинності. Однак реформування діяльності регулюючих органів, зміна культурного середовища, створення нових умов роботи та впровадження високих технологій може надати відчутну підтримку урядам, правоохоронним органам і сфері фінансових послуг у справі нейтралізації загроз на міжнародному рівні.

За даними Звіту, основними семи напрямами реформ системного і тактичного характеру, здатними привести до підвищення ефективності, а також неухильного та своєчасного поліпшення ситуації, що забезпечує продовження ведення міжнародного діалогу для досягнення значущих змін, є такі.

  1. Підвищення ефективності системи управління ризиками здійснення фінансових злочинів на міжнародному рівні.
  2. Розвиток державно-приватного партнерства.
  3. Підвищення ефективності процесів міжнародного та внутрішнього обміну інформацією.
  4. Підвищення ефективності використання даних та їхньої якості.
  5. Зміни порядку підготовки звітності щодо підозрілої діяльності.
  6. Підвищення рівня узгодженості та послідовності застосування стандартів та керівних принципів у сфері протидії фінансовим злочинам, а також забезпечення визначеності в регулюванні.
  7. Розширення та вдосконалення використання технологій для боротьби з незаконною фінансовою діяльністю.

Дії у рамках деяких напрямів вже плануються або здійснюються FATF, а також на державному та регіональному рівнях. Деякі напрями пов’язані з новими сферами діяльності. Однак у сукупності рух за цими напрямами здатний змінити підходи суспільства до боротьби з фінансовими злочинами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: