Як НБУ інспектуватиме небанківські фінустанови

Національний банк планує унормувати порядок інспектування учасників ринків небанківських фінансових послуг, за якими він почав здійснювати нагляд з 1 липня 2020 року, повідомляє прес-служба регулятора.

З цією метою розроблено проект Положення про організацію, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок небанківських фінансових установ.

Це Положення має відмінити чинні розпорядження Нацкомфінпослуг від 21.01.2019 р. №102 «Про затвердження уніфікованих форм актів, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері господарської діяльності з надання фінансових послуг» та Розпорядження від 21.10.2019 р. №2038 «Про затвердження уніфікованої форми Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері провадження господарської діяльності із збирання, оброблення, зберігання, захисту, використання інформації, яка складає кредитну історію».

Прийняття запропонованого Положення дасть змогу чітко врегулювати порядок проведення інспекційних перевірок, що забезпечить прозорість цього процесу, дасть можливість учасникам реалізувати право на ознайомлення з результатами інспекційної перевірки та надання відповідних пояснень або заперечень (за потреби).

Цим проектом Положення НБУ має намір урегулювати такі питання як:

– види інспекційних перевірок, які проводитиме Національний банк;

– порядок організації та проведення інспекційних перевірок;

– склад інспекційної групи, права та обов’язки членів інспекційної групи;

– права та обов’язки керівників і працівників об’єкта перевірки;

– порядок доступу до приміщень, систем автоматизації операцій, інформації/документів та їх копій;

– оформлення результатів інспекційних перевірок;

– порядок дій у разі перешкоджання здійсненню інспекційних перевірок.

Метою проекту Положення є уніфікація підходів до врегулювання вищезазначених питань як для банків, так і для небанківських фінансових установ з урахуванням особливостей, установлених Законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

 Більш детально – у проекті Постанови Правління  НБУ «Про затвердження Положення про організацію, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок учасників ринків небанківських фінансових послуг»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: