Невеликі банки пройдуть діагностику

Національний банк України розпочинає діагностичне обстеження невеликих банків. За повідомленням його прес-служби, з 13 лютого 2017 року проводитиметься аналіз якості активів та достатності капіталу 37 банків, які ще не пройшли цю процедуру.

«У 2015-2016 роках НБУ здійснив перевірку перших 60 банків за розміром активів. Тепер настала черга продіагностувати решту банків, розмір активів яких менше 2% активів банківської системи. Цей процес пройде в два етапи – до 1 червня і 1 серпня 2017 року, ще якийсь час триватиме узгодження з банками результатів діагностування і при потребі формування на їх основі програм докапіталізації», – коментує заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

У повідомленні зазначається, що з ТОП-60 банків, які вже пройшли діагностику, 21 банк з самого початку не потребував докапіталізації, 9 банків, станом на початок лютого 2017 року, виконали затверджені НБУ програми докапіталізації в повному обсязі, 4 банки – «Хрещатик», «Фідобанк», «Платинум Банк» і «Фортуна-банк» – за невиконання програм докапіталізації визнані неплатоспроможними. При цьому 26 банків виконують взяті на себе зобов’язання щодо докапіталізації згідно з затвердженим графіком.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: