Нацдепозитарій вніс зміни до Регламенту

Такий крок викликаний внесенням змін до законодавства та необхідністю приведення внутрішніх документів у відповідність, а також розширенням функціоналу веб-сервісу «Кабінет клієнта», інформує прес-служба НДУ.

Зміни до Регламенту провадження депозитарної діяльності Центрального депозитарію цінних паперів затверджені Рішенням Правління №1/20 від 15.07.2020 р.

Зокрема, зміни стосуються:

  1. Оптимізації переліку документів, що надаються клієнтами до Центрального депозитарію.
  2. Приведення Регламенту у відповідність до вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу.
  3. Уточнення та формалізація процедур проведення деяких операцій, в тому числі:

– обслуговування операції розміщення, викупу, переказу раніше викуплених цінних паперів поза біржою;

– обслуговування погашення випуску цінних паперів емітента;

– обслуговування операції переказу на рахунок емітента опціонних сертифікатів за результатом виконання зобов’язань емітента;

– повернення на рахунок емітента несплачених/помилково переказаних цінних паперів;

– обслуговування операцій емітента з виплати доходів/сум погашення грошовими коштами (глобальний сертифікат випуску цінних паперів депоновано в Центральному депозитарії);

– конвертація облігацій.

  1. Приведення Регламенту у відповідність до нової редакції Положення про припинення депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності – за новими процедурами обслуговування власників рахунків, інформація про які передана Центральному депозитарію як уповноваженому на зберігання депозитарними установами/зберігачами, які припинили провадження депозитарної діяльності, здійснюється через обрані ними депозитарні установи.

Це ж стосується і процедури переведення емітентом на обслуговування до обраної депозитарної установи цінних паперів, що належать власникам, рахунки яких обслуговувались на підставі договору з емітентом депозитарною установою/зберігачем, яким припинено провадження депозитарної діяльності.

  1. Для оперативного повідомлення клієнта про виконання розпоряджень/запитів клієнтів передбачено надання інформації щодо проведення депозитарних операцій засобами електронної пошти.
  2. Врегулювання процедури реалізації права власників цінних паперів іноземних емітентів щодо участі у загальних/позачергових зборах акціонерів/учасників таких емітентів.

Зміни до Регламенту провадження депозитарної діяльності ЦД набувають чинності з 07.08.2020 р.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: