Держфінмоніторинг виявив підозрілі операції на суму майже 45 млрд. грн.

Державна служба фінансового моніторингу підбила підсумки своєї роботи у першому півріччі.

УЗАГАЛЬНЕНІ МАТЕРІАЛИ

Зокрема, як зазначається в інформації відомства, у січні-червні 2020 року Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 468 матеріалів (з них 221 узагальнений матеріал та 247 додаткових узагальнених матеріалів), які направлені на розгляд до:

– органів прокуратури – 45 матеріалів (з них 8 узагальнених матеріалів та 37 додаткових узагальнених матеріалів);

– органів фіскальної служби України – 125 матеріалів (з них 77 узагальнених матеріалів та 48 додаткових узагальнених матеріалів);

– органів внутрішніх справ – 85 матеріалів (з них – 67 узагальнених матеріалів та 18 додаткових узагальнених матеріалів);

– Служби безпеки України – 121 матеріал (з них – 50 узагальнених матеріалів та 71 додатковий узагальнений матеріал);

– Національного антикорупційного бюро України – 81 матеріал (з них – 17 узагальнених матеріалів та 64 додаткових узагальнених матеріалів);

– Державного бюро розслідувань – 10 матеріалів (з них – 1 узагальнений матеріал та 9 додаткових узагальнених матеріалів);

– Служби зовнішньої розвідки України – 1 узагальнений матеріал.

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 44,8 млрд. грн.

Держфінмоніторингом приділяється особлива увага щодо розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.

Так, у першому півріччі 2020 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 97 матеріалів (19 узагальнених матеріалів та 78 додаткових узагальнених матеріалів), які пов’язані з підозрою у корупційних діяннях, зокрема до:

– Національного антикорупційного бюро України – 81 матеріал (17 узагальнених матеріалів та 64 додаткових узагальнених матеріали);

– органів прокуратури України – 4 додаткових узагальнених матеріали;

– органів фіскальної служби України – 1 додатковий узагальнений матеріал;

– Національної поліції України – 1 узагальнений матеріал;

– Державного бюро розслідувань – 1 додатковий узагальнений матеріал;

– Служби безпеки України – 9 матеріалів (1 узагальнений матеріал та 8 додаткових узагальнених матеріалів).

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 2,7 млрд. грн.

МІЖВІДОМЧЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

З метою підвищення ефективності міжвідомчого співробітництва протягом звітного періоду Держфінмоніторингом вживалися координаційні заходи щодо виконання відповідними державними органами Плану дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5 раунду оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL. Так, відомством забезпечено узагальнення інформації, наданої державними та правоохоронними органами, про хід виконання Плану дій та направлено зведену інформацію до Кабінету Міністрів України.

У рамках координаційної роботи 30 червня 2020 року в Держфінмоніторингу відбулось дев’яте засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Участь у засіданні Ради взяли представники основних профільних державних та правоохоронних органів, задіяних в системі боротьби з відмиванням злочинних доходів. На засіданні Ради було обговорено, зокрема, проект другого Звіту про прогрес за результатами 5 раунду оцінки Комітетом MONEYVAL, результати типологічного дослідження проведеного Держфінмоніторингом у 2019 році.

ЗАКОНОДАВЧА ТА МЕТОДОЛОГІЧНА РОБОТА

У рамках законодавчих ініціатив, Держфінмоніторингом протягом звітного періоду з метою приведення у відповідність до оновленого Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», а також на виконання доручень Уряду, розроблено 34 проекти нормативно-правових актів, які наразі супроводжуються.

Крім того, Держфінмоніторингом спільно з суб’єктами державного фінансового моніторингу підготовлено рекомендації для суб’єктів первинного фінансового моніторингу – банківських та небанківських установ щодо подання з 28.04.2020 р. до набрання чинності новими підзаконними нормативно-правовими актами, інформації до Держфінмоніторингу про фінансові операції.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

В напрямі міжнародного співробітництва взято участь у:

– засіданнях Робочої групи з питань обміну інформацією Егмонтської групи підрозділів фінансових розвідок (ПФР);

– робочій зустрічі з представником EU-ACT з метою обговорення питань розробки Посібника щодо здійснення фінансових розслідувань, забезпечення розбудови спроможностей ПФР, а також підготовки плану професійної підготовки персоналу ПФР;

– засіданні оцінювачів Комітету MONEYVAL за результатами виїзної місії до Словацької Республіки з метою обговорення проекту звіту підготовленого за результатами проведення в рамках 5 раунду взаємної оцінки Словацької Республіки, який підготовлено оцінювачами Комітету MONEYVAL;

– у режимі відеоконференції, у віртуальних Робочих засіданнях MONEYVAL, які проходили в рамках 2 Міжсесійної консультації MONEYVAL (22 травня – 10 липня 2020 року).

Крім того, в рамках співпраці з Комітетом Ради Європи MONEYVAL Держфінмоніторингом було направлено до Секретаріату Комітету оновлену інформацію до другого Звіту про прогрес в рамках 5 раунду оцінки України. Звіт перед остаточним затвердженням на черговому Пленарному засіданні Комітету MONEYVAL розглядався у рамках вищезгаданої 2 Міжсесійної консультації MONEYVAL.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: